НОВИНИ

17.09.2008 | У ЄС зрозуміли, що про "сентимент" до помаранчевої революції треба забути
Джерело - Українська правда, Українська служба "Радіо свобода"

Після розпаду коаліції на Україну може очікувати новий період політичної нестабільності, а це неминуче підірве шанси на наближення України до Європейського Союзу.


Так, для заступника голови комітету ЄС-Україна у Європейському парламенті, британця Чарльза Таннока розпад коаліції в Україні став очікуваною, але сумною подією.


 


"Це дуже поганий момент. На тлі кризи в Грузії дуже сумно бачити політичну нестабільність в Україні, яка грає на руку Москві і тим у Європейському Союзі, які кажуть, що Україна не готова до членства у ЄС чи навіть до статусу кандидата на вступ", - сказав він.


Керівник Центру міжнародних відносин у Варшаві Євгеніуш Смолар вважає, що, попри заяви про "руку Кремля" у нинішній політичній кризі в Україні, провина за розвал коаліції лежить на українських політиках.


"Якщо проаналізувати відносини між (прем’єром) Тимошенко і (президентом) Ющенком, цю неприховану ворожнечу, то не потрібно й Росії, щоб побачити, що нічого не відбувалося – Верховна Рада була заблокована. Ми всі маємо сентимент до так званої Помаранчевої революції, але гадаю, що нам треба про це забути", - заявив Смолар.


Він попереджає, що розпад коаліції може призвести до політичного паралічу в Україні: "Ця новина, разом із перспективою боротьби за президентство, означає, що протягом наступних вісімнадцяти місяців Україна може стати політично паралізованою. Це дуже погана новина для України і дуже погана новина для її співпраці з Європейським Союзом і НАТО".


У свою чергу, дослідниця Центру європейської політики в Брюсселі Аманда Акчакоджа заявляє, що затяжний період політичної непевності також може налякати закордонних інвесторів, підриваючи українську економіку.


За її словами, деколи складається враження, що керівники України навіть не намагаються працювати разом, а таким урядам інвестори не довіряють.


На думку Акчакоджі, змінити ситуацію в Україні на краще зможе, очевидно, лише нове покоління лідерів.


"Я народилася в Туреччині, і в нас було те саме. Тасували ту саму колоду старих політиків, і в країні дуже часто проводили вибори. Лише коли прийшли нові політики, з новими ідеями, ситуація змінилася", - розповіла вона.


"Щиро кажучи, я не бачу, щоб нинішні українські політики могли працювати разом. Тому майбутнє України у внутрішній політиці не виглядає оптимістично. Сподіваюсь, що я помиляюся", - додала брюссельська дослідниця.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4499. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект