НОВИНИ

18.09.2008 | Сенат США схвалив витрати на ПРО в Чехії й Польщі
За матеріалами - Korespondent

У середу, 17 вересня, Сенат США затвердив у повному обсязі запит Джорджа Буша про витрати на третій позиційний район ПРО в Польщі й Чехії на 2009 рік в обсязі 712 мільйонів доларів.


Сенат США схвалив витрати на ПРО в Чехії й Польщі
Витрати на ПРО в Європі схвалені в рамках затвердженого в середу сенатом США при 88 голосах "за" і 8 голосах "проти" законопроекту про оборонні витрати країни на 2009 рік загальним обсягом 612,5 мільярдів доларів, включаючи 70 мільярдів доларів на ведення війни в Іраку й Афганістані.


Третій позиційний район ПРО США в Європі припускає розміщення в Польщі десяти ракет-перехоплювачів, а в Чехії - радіолокаційну станцію. Система повинна почати діяти в 2012 році.


Закликавши оцінити "мужні дії урядів Чехії й Польщі, які погодилися розмістити район ПРО на своїй території", сенатор Сешшінс заявив, що "підтримавши оборону НАТО й оборону США, ці країни викликали до себе лють свого великого східного сусіда - Росії".



"Незважаючи на войовничі погрози, що підсилюються з боку Росії, перекрити поставки енергії й націлити військові активи на Польщу й Чехію, ці союзницькі уряди зберегли свою волю, незалежність, суверенітет і мужньо встали на сторону США й НАТО", - сказав сенатор, підкресливши, що схваленням витрат на європейську ПРО американський сенат демонструє свою підтримку Польщі й Чехії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 679. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект