НОВИНИ

25.09.2008 | У Рівному відбулось засідання прес-клубу з тематики перспектив вступу України до НАТО
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Зростання заробітної плати, реформа армії, збільшення інвестицій та підвищення впливовості країни — такі наслідки підготовки та вступу України до НАТО. Про перспективи вступу України до НАТО йшлося на засіданні Рівненського прес-клубу.



“За даними аналітичного центру при Пентагоні, за час підготовки України до вступу в НАТО, вона вкладе майже 15 мільярдів доларів у розвиток своєї армії, інфраструктури, економіки. Це необхідно, щоб відповідати стандартам інших країн-членів Альянсу, — розповідає доцент кафедри міжнародних відносин і країнознавства РІС КСУ Олег Санжаревський. — Наразі ж українці бояться змін, вони настільки втомилися від своїх проблем, що поки їх особисто не зачепить якесь нововведення, вони не змінять своєї позиції”.



Іншу думку має аташе департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України Максим Музичко: “всі кошти, які використовуватимуться Україною для того, щоб підготуватися до вступу в НАТО, вкладатимуться у своїх же громадян. Адже країна, яка претендує на членство в Північноатлантичному Альянсі, зобов’язана наблизити рівень життя своїх громадян до показників тих країн, які вже входять в цю організацію”.



Наразі, за словами дипломата, на першому місці по готовності до реформування, яке необхідне для вступу України до НАТО, знаходиться армія. А колективна безпека, яку забезпечує Альянс, значно спрощує і здешевлює питання оборони від можливих агресорів. Адже країна-учасник в такому разі не зобов’язана утримувати усі роди військ, а лише ті, які визначені в договорі.



“Нейтралітет коштуватиме нам дуже дорого, — переконаний прес-секретар 13-го армійського корпусу Віктор Шубець. — Прості платники податків не готові утримувати на нормальному рівні військовослужбовців, адже це колосальні кошти. Якби ми вибрали бути поза НАТО, для повноцінної оборони необхідно було б мати триста тисяч військовослужбовців. При вступі ж до цієї спільноти для нашої держави вистачить утримувати вдвічі менше підготовлених бійців”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект