НОВИНИ

25.09.2008 | На наступному саміті НАТО треба розглянути новий План дій щодо членства України та Грузії в Альянсі - американський експерт Макс Бут
Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

На наступному самміті НАТО треба розглянути новий План дій щодо членства України та Грузії у Північноатлантичному Альянсі.


Водночас для України, порівняно з Грузією, можливість вступу до НАТО є набагато меншою. Таку думку висловив сьогодні під час відеоконференції на тему "Російсько-грузинський конфлікт" політичний аналітик США, старший науковий співробітник Ради з питань міжнародних відносин Макс Бут.


На його думку, є кілька причин, які заважають Україні вступити до НАТО. Насамперед це проблеми національних меншин у Криму, а також базування на території півострова Чорноморського флоту Росії.


Ще один чинник - політичний. "Зараз ми бачимо незгоди між Президентом Віктором Ющенком та Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Це не дуже сприйнятливо у процесі вступу держави до Альянсу. Нам хочеться почути єдність у позиції українського керівництва", - сказав Макс Бут.


Також експерт наголосив на тому, що Україні слід модернізувати оборонну галузь. "Гроші, які держава виділяє для потреб своїх Збройних Сил, не є адекватними", - вважає він. Як приклад Макс Бут навів ситуацію у США, де чотири відсотки ВВП йде саме на оборону, і навіть такі кошти вже називають недостатніми.


"Україні не обов'язково купувати дороге сучасне озброєння. Але держава повинна сама подбати про себе у цьому сенсі. Витрати на Збройні Сили мають бути спрямовані не для агресії, а для захисту і мирного існування", - додав американський експерт.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект