НОВИНИ

03.10.2008 | Між Росією та Німеччиною залишається Грузія
Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Приймаючи німецького канцлера Анґелу Меркель в його рідному Санкт-Петербурзі, президент Росії наголошував, що російсько-німецьке партнерство витримало випробування конфлікту на Кавказі минулого місяця. «Ми намагаємось показати на ділі, що відносини між Росією та Німеччиною мають конструктивний характер і є фактором стабільності на всьому євроатлантичному просторі. Не дивлячись на розбіжності, що виринають, ми розуміємо і врахуємо інтереси один одного», – наголосив Дмитро Медвєдєв.


Спільні інтереси були враховані в одній конкретній справі, яка була розпочата на цій німецько-російській зустрічі. Провідна німецька енергетична компанія EON підписала угоду з російським газовим монополістом «Газпромом» про співпрацю на сибірському Південноросійському газовому родовищі. За 25% цього родовища (мінус одна акція), EON передало «Газпрому» 49 відсотків своєї власності в закритому акціонерному товаристві «Ґеросгаз».


Південноросійське газове родовище має близько 600 мільярдів кубічних метрів газу, а це, згідно з повідомленнями в німецькій пресі, забезпечить газові потреби Німеччини на 7 років. Німеччина є найбільшим торговельним партнером Росії і купує в неї 40% свого газу – найбільше від будь-якої іншої країни.


На зустрічі також говорилося про «Норд Стрім», російсько-німецький проект побудови нового газопроводу, який мав би постачати сибірський газ до Європи трубою під Балтійським морем. Цей проект поки що не просунувся з планової стадії, оскільки країни, які мають вихід на Балтійське море протестують його будову з екологічних причин. Медвєдєв заявив, що проект буде просуватися вперед, а країни, які за його словами «не мають відношення до цього проекту» не будуть впливати на його просування. Це камінчик в город країн Балтії, Польщі та інших, які стверджують, що «Норд Стрім» порушує політику ЄС щодо диверсифікації енергопостачання.


Росія втратила довіру Заходу своїми діями в Грузії


Зустріч німецького канцлера і російського президента пройшла в дещо напруженій атмосфері, хоча це вже 4-та зустріч цих лідерів у цьому році. Меркель не була готова бути лише дипломатично чемною. «Цей діалог вже триває 7 років, всі вважають його корисним, ви всі надихали його життям. Він надає німецько-російській співпраці широкої суспільної бази. Однак, я вважаю, що правильно і важливо тут також говорити про складні справи», – зазначила Анґела Меркель.


Вона вкотре нагадала пану Медвєдєву, що дії Росії щодо Грузії були надмірними і закликала Росію прикласти зусиль, щоб відновити довіру. Першим кроком до відновлення цієї довіри має бути повне виведення російських військових із Грузії до 10 жовтня, згідно з умовами підписаного перемир’я, нагадала вона. Російський президент, у свою чергу, намагався довести, що засудження російських кроків в Грузії Заходом не призвело до ізоляції країни.


Скільки не старався б російський президент, сьогоднішня зустріч, яка є частиною так званого «Санкт-Петербурзького діалогу», була все ж таки не такою величавою. Анґела Меркель приїхала з меншою урядовою та бізнесовою делегацією ніж очікувалося. Її перебування в Росії також було скорочене, з двох днів до одного.


6 років тому президенти Ґергардт Шредер та Володимир Путін започаткували «Санкт-Петербурзькі Діалоги» з метою поглиблення не лише міжурядової, а й також економічної, наукової та культурної співпраці. Захід підтримують не лише уряди, але й також приватні компанії та фундації.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект