НОВИНИ

03.10.2008 | Меркель: Час для ПДЧ ще не дозрів
За матеріалами - УНІАН, Интерфакс, Кremlin.ru

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що час для приєднання Грузії і України до Плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО ще не наступив.
Про це Меркель заявила сьогодні у Санкт-Петербурзі на прес-конференції за підсумками переговорів з Президентом Росії Дмитром Медведєвим.
 
"У питанні про члентво в НАТО країн Центральної та Східної Європи - Ви називали Грузію та Україну - позиція Німеччини наступна, вона не змінилася після саміту НАТО в Бухаресті. 
Ми і тоді говорили, що країни можуть, якщо хочуть, стати членами НАТО. У тому, що стосується конкретного кроку, ПДЧ, з німецького боку ми дотримувалися позиції про те, що час для ПДЧ ще не назрів. 
У грудні під час конференції мнітсрів закордонних справ НАТО буде дано першу оцінку. Але я свідомо кажу - перша оцінка...
Однак маю сказати, що у цих країн має бути можливість самим вирішувати, хочуть вони стати членами НАТО чи ні, і у НАТО має бути можливість вільно вирішувати, хочуть вони приймати певні держави чи ні.
Але стосовно цих двох країн ситуація така: з ними йде "Партнерство заради миру", це один із кроків у напрямку партнерства, це один з кроків на шляху до ПДЧ, і у грудні про це будуть розмірковувати далі. Не більше, не менше..."
Вона зазначила, що готовність України і Грузії до ПДЧ буде розглянута на конференції міністрів закордонних справ країн - членів НАТО в грудні цього року. «Це буде перша оцінка», - сказала вона, додавши водночас, що і Україні, і Грузії має бути дана можливість стати членами НАТО.
Канцлер Німеччини також зазначила, що зараз з Грузією і Україною відбувається необхідна робота в цьому напрямі, зокрема й в рамках програми Партнерство заради миру. «Це один із кроків у бік ПДЧ, і в грудні дискусії будуть продовжені», - сказала вона.
Як повідомлялося, на саміті НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року було ухвалене рішення про те, що перша оцінка готовності України і Грузії до приєднання до ПДЧ в НАТО буде дана міністрами закордонних справ країн НАТО в грудні в Брюсселі.
Раніше польський експерт з міжнародних відносин Войцех Конащук заявив, що отримання Україною членства в НАТО є малоймовірним, тому що це суперечить позиції Франції та Німеччини.
«Україна зараз не входить до жодної з систем безпеки. Вона не має нормальної оборони. Якби вона було членом НАТО – це інша справа. Але це в найближчому майбутньому малоймовірно, тому що німці та французи цього не хочуть. А нарощувати обороноздатність за свій рахунок Україна не може. У разі чого НАТО її не захистить, як не захистило і Грузію», - прокоментував свою позицію експерт.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект