НОВИНИ

08.10.2008 | У Великобританії вважають, що ПДЧ для України зарано
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

Великобританія ще не визначилася, чи підтримувати надання Україні ПДЧ на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в грудні.


Таку думку висловив британський експерт Крістофер Ленгтон "Німецькій хвилі".


Тому за його словами, візит президента України Віктора Ющенка до Лондона, який відбувся в понеділок, був важливим.


Британський військовий експерт припускає, що позиція уряду Гордона Брауна буде такою ж, як і більшості європейських країн. А вони, на його думку, після кризи на Кавказі, не схильні поспішати з ПДЧ для України.


"Україні ще зарано приєднуватися до ПДЧ. Тиск з боку США послабшав з наближенням в Америці президентських виборів", - каже Ленґтон.


Вирішальним фактором у скептичному ставленні європейських членів НАТО щодо України експерт лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень називає не спротив Росії, а внутрішньополітичні проблеми в Україні.


У зв’язку з цим Ленґтон вказав на те, що більшість українського населення й надалі не підтримує членство в НАТО, а політична криза не збільшує довіру до України в очах Заходу.


Натомість з Росією європейські країни готові сперечатися щодо України, каже Ленґтон.


Говорячи про побоювання на Заході, що в Україні можуть повторитися грузинські події Ленґтон сказав:


"Побоювання, що Росія може піти в Україні таким же шляхом дестабілізації досі існують. Скажімо, в Криму, де живуть багато етнічних росіян, захист яких Росія може використати як привід. Як швидко це може статися? Якщо вірити в існування стратегії, що Росія хотіла б вирішити ці проблеми до Олімпійських ігор у Сочі 2014 року, то це може статися вже незабаром. Особливо якщо Україна просуватиметься до НАТО".


"Росія знає, що як тільки Україна вступить до НАТО, будь-які дії на кшталт Південної Осетії викличуть за собою відповідь більш потужної військової сили. Не можна сказати, що російське втручання в Україні станеться вже найближчим часом, але можна сказати, що це можливо", - додав британський експерт.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4581. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект