НОВИНИ

17.10.2008 | Дострокові вибори зняли питання надання ПДЧ Україні в грудні
Джерело - Європейський простір

«Оголошення дострокових виборів в Україні остаточно зняло питання надання ПДЧ у грудні». Такий висновок зробила група українських експертів по завершенню ІІІ етапу проекту «Громадська підтримка надання ПДЧ Україні», що проходив у Берліні.


Зокрема, голова наглядової ради Фундації «Суспільність» Олег Рибачук підкреслив, що «внутрішньополітична ситуація в Україні дає нашим європейським партнерам повне моральне право говорити, що немає власне кому давати ПДЧ. Німецькі політики щиро говорять про те, що в Україні немає партнерів, з якими можна вибудовувати довготривалі перспективні відносини, зокрема щодо інтеграції в НАТО».


Водночас за словами наукового директора Інституту євро-атлантичного співробітництва Олександра Сушка, «питання надання Україні ПДЧ може бути вирішено наступного року – за умов формування парламентської більшості та уряду, що принаймні не заперечують потреби України в євро-атлантичній інтеграції». Він зазначив, що наші німецькі партнери реально сталять під сумнів, чи буде достатньо депутатів в новому парламенті, які вважатимуть питання колективної безпеки пріоритетними.


Також Директор міжнародних програм Центру Разумкова Валерій Чалий наголосив на тому, що робота з формування позитивного іміджу країни, підтримки пріоритетів європейської та євро-атлантичної інтеграції України в європейських столицях не повинна припинятися навіть в умовах внутрішньої політичної турбулентності. «Вона має стати системною. Недостатньо зусиль лише дипломатів та недержавних організацій. Це повинна бути справа влади й опозиції, українського бізнесу та громадянського суспільства загалом». В. Чалий висловив переконання, «якщо ми хочемо жити в багатій демократичній об'єднаній Європі, яку сьогодні репрезентують країни ЄС та НАТО з відповідними цінностями і стандартами – маємо бути готові до дуже серйозної домашньої роботи і вже сьогодні подвоїти зусилля. Водночас позитивного результату не вдасться досягти без нової якості політики, єдиної позиції стосовно національних інтересів, пріоритетів і стратегій».


У свою чергу професор Національного Одеського Університету імені І.І. Мечнікова Володимир Дубовик підкреслив, що «черговий етап політичних баталій знімає з порядку денного вирішення стратегічних питань безпеки, які не можна недооцінювати в нинішній міжнародній ситуації. Водночас ми зіштовхуємося з нерозумінням наших партнерів, зокрема Берліна, яке спричинене не лише аналізом внутрішньополітичних подій, але й браком регулярного діалогу та ефективної комунікації на різних рівнях».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6877. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект