НОВИНИ

23.10.2008 | НАТО може надати ПДЧ Україні не раніше квітня?
За матеріалами - УНІАН, Української правди

За найоптимістичнішим прогнозом, Україна може отримати план дій щодо членства в НАТО на ювілейному саміті Альянсу у квітні 2009 року.


Про це заявив науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко сьогодні на прес-конференції.


Експерт наголосив, що через внутрішньополітичні протиріччя та оголошення в Україні дострокових парламентських виборів, шанси отримання країною ПДЧ у грудні 2008 року є мінімальними.


Разом з тим, він зазначив, що іще залишається "вузьке вікно" реалізувати цю мету.


Як він пояснив, після проведення дострокових парламентських виборів (якщо такі відбудуться), у Верховній Раді може бути сформована пронатовська більшість, яка повинна ухвалити рішення на євроатлантичну інтеграцію країни.


"За таких умов існуватиме теоретична і цілком логічна можливість отримання Україною ПДЧ на ювілейному саміті НАТО, який відбудеться у квітні 2009 року в Німеччині та Франції. Це буде урочиста подія. У зв’язку з чим виглядало б доречним і символічним – про це багато хто говорить і в НАТО – надати Україні і Грузії ПДЧ. Однак жодних гарантій немає, і ми повинні це розуміти", - сказав Сушко.


Водночас голова наглядової ради Фундації "Суспільність" Олег Рибачук впевнений, що НАТО сьогодні не спроможне забезпечити безпеку своїм новим і потенційним членам.


"НАТО на сьогодні взагалі не здатне виконувати основну мету, заради якої такі країни, як Україна і Грузія, туди прагнуть. Тобто, Альянс зараз реально не спроможний забезпечити безпеку своїх нових і потенційних членів", - заявив Рибачук.


"Члени НАТО або експерти, які працюють по темі НАТО, зокрема французькі, німецькі, британські та представники інших впливових країн старої Європи, не для запису, не офіційно, говорять приблизно таке: якщо виникне конфлікт між новими членами НАТО, зокрема країнами Балтії, Польщею, з Росією, то Альянс не готовий до відкритого військового протистояння з РФ", - сказав він.


"Вони це аргументують наявністю у РФ ядерної зброї, і взагалі вважають, що про такий розвиток подій навіть страшно думати", - ділиться своїми враженнями після спілкування з європейськими експертами Рибачук.


"Сьогодні ми вам безпеку гарантувати не можемо", - зазначають, за словами Рибачука, натівські експерти.


"Більше того, на сучасному етапі постало актуальне питання – я маю таку інформацію із декількох джерел, – що найближчим завданням члени Альянсу вбачають відпрацювання реальної політики захисту нових членів від можливої агресії – і вони вже знають, від кого. На Бухарестському саміті таке питання ще не стояло: НАТО тоді заявило, що не сприймає Росію як опонента чи ворога. І тому у військових штабах відсутні відповідні плани дій на випадок такої конфронтації", - повідомив Рибачук.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект