НОВИНИ

24.10.2008 | Україна розчарована «лицемірством» ЄС
За матеріалами - Європейського простору, EUobserver

Політика ЄС часто – лицемірна! Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв розповів у Брюсселі журналістам, як європейські чиновники відмовлялися визнавати «європейську ідентичність» України та обурювався візовою політикою ЄС, - пише в матеріалі для інтернет-ресурсу EUobserver.com Еліца Вучева.


Загалом Україна задоволена результатами саміту «Україна–ЄС», який відбувся минулого місяця у Парижі. Але вона розчарована тим, що у заключній резолюції саміту не було підкреслено європейську ідентичність України, заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв у середу (22 жовтня).


«Чесно кажучи, я розчарований тим, що ЄС відмовилась від ідеї визнати Україну країною з європейською ідентичністю», – повідомив Єлісєєв групі журналістів у Брюсселі.


«Цікаво, що під час обговорення цього документу, я запропонував: «Добре, якщо ви не хочете так, то внесіть до політичної заяви речення про те, що ви визнаєте Україну європейською державою із африканською ідентичністю». Всі сказали «звісно ж, ні!». «Добре, давайте напишемо «з азіатською ідентичністю». «[Знову] ні»,– заступник міністра розповів, що ніхто не зміг дати йому зрозумілої відповіді на питання, чому посилання на «європейську ідентичність» було неприйнятним.


«Я кажу це для того, аби показати вам, яким лицемірним часами буває ЄС», – пояснив пан Єлісєєв.


Український дипломат підкреслив також і деякі позитивні досягнення вересневого саміту, як, наприклад, домовленості стосовно угоди про асоціацію з ЄС, «що базується на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції», а також початок діалогу про безвізовий режим.


Також у вересні було досягнуто домовленостей щодо деяких «надзвичайно важливих політичних моментів», «наприклад, ЄС вперше визнав, що Україна є європейською країною, і що ми [ЄС та Україна] маємо спільну історію та спільні цінності», – повідомив пан Елісєєв.


І все ж, він «жалкує про те, що навіть зараз у ЄС існує група скептиків, які намагаються до певної міри зашкодити подальшому прогресу у стосунках України та ЄС», – назвавши Нідерланди, Бельгію та Іспанію.


«У звичному режимі»


У відповідь на заяву, зроблену минулого тижня президентом Єврокоміссії Жозе Мануелем Барозу про те, що ЄС стурбований політичною кризою в Україні, пан Єлісєєв запевнив, що ситуацію не варто «надто драматизувати».


«Я не бачу жодних проблем і жодного взаємозв’язку між переговорами [з ЄС] та теперішньою внутрішньополітичною ситуацією в Україні, » – пояснив він.


Раніше цього місяця, на тлі затяжного політичного конфлікту із Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, Президент України Віктор Ющенко розпустив парламент та призначив дострокові вибори, що мають відбутися у грудні.


Ці вибори будуть третіми парламентськими виборами в Україні за три роки.


«Іноді люди надто драматизують ситуацію в [Україні], – заявив пан Єлісєєв. – Між головними політичними силами існують розбіжності, [але] на мою думку, це ситуація, добре знайома кожному члену ЄС….Це – звичайна для демократії практика».


«Ми намагаємося виконувати свої обов‘язки у звичному режимі, [і] державний апарат України працює належним чином».


Вічне візове питання


Заступник міністра закордонних справ України також підняв питання про візові вимоги до громадян його держави – болюче питання для українців.


ЄС надавав великого значення Угоді про спрощення візового режиму з Україною, яка набула чинності на початку цього року і мала полегшити громадянам України отримання короткострокових та багаторазових віз.


Але українці скаржаться, що фактично нічого не змінилося.


«На жаль, на рівні виконавців справжнього втілення [цієї угоди] не помітно… [Все ще] існує ціла низка проблем, багато негативних прикладів того, як ЄС у цьому питанні дискримінує українців», – запевнив пан Єлісєєв.


Окремі країни ЄС, у тому числі Іспанія, Німеччина, Нідерланди і Бельгія поводяться «надзвичайно недружньо, коли мова йде про візову політику стосовно України», – зауважив заступник міністра.


В результаті «протягом першої половини цього року кількість українців, які відвідали ЄС зменшилася у 2,5рази. Це – неприйнятно, абсолютно неприйнятно», – додав він. Тим часом Київ має розпочати діалог щодо безвізового режиму 29 жовтня.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект