НОВИНИ

04.11.2008 | Вибір для Європи: Маккейн
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Симпатії пересічних європейців, судячи з опитувань, явно на боці Барака Обами. Втім, якщо розібратися, і його конкурент може стати вельми корисним для Європи. Європейський портрет республіканця Джона Маккейна.





Європейським політикам, відчувається, складно добирати аргументи на користь Маккейна:


«Джон Маккейн - дуже чесна людина. Він сидів у в’язниці В’єтконг і казав, що залишить її, лише якщо випустять його фронтових товаришів. Це свідчить про його людяність»,- розповідає голова Європейського Парламенту Ганс-Герт Петтерінг. Демократи були завжди більш налаштовані на співпрацю із об’єднаними націями, ніж республіканці. Але особисто від Маккейна слід очікувати поважного ставлення до Європи, продовжує розповідати про переваги республіканського кандидата Петерінг.


 


На противагу від глави Європарламенту, нідерландська газета «Фольксрант» написала, що для європейців «вибори будуть великим розчаруванням, якщо переможе Джон Маккейн». І називає можливу перемогу Маккейна «третім терміном Буша».


Відомий американіст і депутат Європарламенту Александер граф Ламбсдорф не піддається емоціям. Маккейн був би однозначно кращим вибором для Європи, ніж Обама, «з точки зору економічної політики», стверджує Ламбсдорф:


 
«Наприклад, є гігантське замовлення Пентагону на літаки-бензозаправники. Джон Маккейн подбав про те, щоб «Аеробус» залучили до числа претендентів на цей контракт. Тим часом, Барак Обама походить зі штату Ілінойс, батьківщини «Боїнга». І, у разі сумнівів, скоріше схилиться на бік «Боїнга». Іншими словами -  спокуса протекціонізму, посилена земляцькими почуттями, в демократичного президента буде сильнішою.»


Звісно, загальний світогляд Обами та його погляди у зовнішній політиці європейцям значно ближчі, зауважує Александер граф Ламбсдорф.


Водночас, швидкий аналіз висловлювань кандидатів показує, що для України Маккейн нічим не гірший від свого супротивника Обами. Обидва вони критикують дії Росії в Грузії та обстоюють безумовний вступ України до НАТО. За перемоги Маккейна, тон Вашингтона із Москвою може стати дещо жорсткішим, аж до виключення країни з «великої вісімки».


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5139. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект