НОВИНИ

18.11.2008 | ЄК закликає ”старі” країни ЄС скасувати обмеження на рух робітників
Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

Єврокомісія закликає “старі” країни-члени ЄС зняти обмеження на вільний рух робітників.


Про це йдеться у доповіді Єврокомісії, яка буде оприлюднена сьогодні.


Згідно з результатами проведеного Єврокомісією дослідження, розширення ЄС в 2004-му та в 2007-му роках не вплинуло суттєво на приток робочої сили з нових до старих країн-членів. Так, з 2004 року частка робітників з країн центральної та східної Європи, які зараз живуть в ЄС-15 (тобто в “старих” країнах-членах ЄС) зросла лише з 0,3% до 0,5% від загальної кількості населення станом на кінець 2007 року. Частка робітників з Болгарії та Румунії, які приєдналися до ЄС з 1 січня 2007 року, в “старих” країнах-членах за цей самий період (2004-2007 роки – УНІАН) зросла з 0,2% до 0,4% всього населення.


Болгари та румуни переважно їхали до Італії та Іспанії, у той час, як робітники з країн, що приєдналися до ЄС в 2004 році – до Великобританії та Ірландії.


В доповіді Єврокомісії також зазначається, що загалом в “старих” країнах-членах ЄС робочих мігрантів з країн з-за меж ЄС більше, ніж мігрантів, що прибули з країн, які приєдналися до ЄС з 1 травня 2004 року.


Єврокомісія також вважає, що рівень внутрішньо європейської міграції залишається відносно стабільним, “нові” робітники не створили проблем на ринках праці, а навіть, навпаки, сприяли економічному зростанню.


В доповіді також наголошується, що більшість робочих мігрантів з нових країн-членів ЄС – це молоді люди. Так, 80% робочих мігрантів з країн, що приєдналися до ЄС в 2004 році та 70% робочих мігрантів з Болгарії та Румунії – люди, молодші 35-ти років.


У зв’язку з результатами дослідження, Єврокомісія закликає країни-члени якомога швидше зняти обмеження на вільний рух робітників з “нових” країн-членів ЄС, зазначаючи, що вільний рух робочої сили є одним з фундаментальних принципів ЄС.


Як повідомляв УНІАН, перед розширенням 2004-го року ряд “старих” країн-членів ЄС запровадили обмеження на приток робочих мігрантів з “нових” країн-членів. Станом на сьогодні, більшість країн вже зняли такі обмеження для країн, що приєдналися в 2004-му році, за винятком Німеччини, Австрії, Бельгії та Данії. Практично всі 15 “старих” країн-членів мають обмеження на приток робочої сили з Болгарії та Румунії, лише у Франції, Італії, Бельгії та Люксембургу є певні пом’якшені режими для окремих категорій робітників.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект