НОВИНИ

19.11.2008 | Міноборони хоче розробляти зброю разом з НАТО, але Росія заважає
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міноборони прагне розширювати співпрацю з країнами НАТО у розробці і виробництві озброєнь та військової техніки. При цьому Україна стикається зі спротивом Росії.




Як цьому зарадити, розмірковували учасники міжнародної  конференції «Перспективи українського ОПК в контексті поглиблення відносин Україна –НАТО».


Технічний стан озброєнь і військової техніки  Збройних сил України близький до критичного. У сухопутних військах 93% оснащення вичерпало свій строк експлуатації, з десяти надводних кораблів об’єднаннях сил швидкого реагування  ВМС повністю технічно справних суден немає. У міністерстві оборони наголошують, що запланованих на наступний рік на переозброєння 600 мільйонів доларів не вистачить. Зараз український ОПК може в замкнутому циклі виробляти лише 8 % необхідної зброї та техніки. Партнерів для двосторонніх проектів знайти важко, нарікає директор департаменту розробок і закупівлі озброєння міноборони Володимир Грек:


«Де ж це партнерство? В якому напрямку воно має йти? Ми прагнемо до ЄС і НАТО і маємо з цього приводу деякі застереження від Росії. А з іншого боку в НАТО нам кажуть – почекайте».


Експерти наголошують, що через власні економічні вигоди та через прагнення України вступити в альянс Росія блокує українські проекти з країнами НАТО. Аби позбавити український ОПК російського впливу експерти пропонують якнайшвидшу гармонізацію законодавства з вимогами ЄС та НАТО і вітчизняне лобі на цих ринках.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект