НОВИНИ

20.11.2008 | Ющенко попросив НАТО не відмовляти через суперечку з Тимошенко і Росію
За матеріалами - ВВС, Української правди

Президент Віктор Ющенко закликав країни НАТО відкинути тиск Росії та запропонувати Україні План з набуття членства у Альянсі.


Про це Ющенко заявив кореспонденту британського часопису "Таймс", який публікує з цього приводу статтю під заголовком: "Керівник країни просить союзників не відмовляти у ПДЧ в НАТО".


За словами Ющенка розширення Альянсу є вирішальним для європейської безпеки і єдиним способом забезпечити незалежність України.


"Таймс" зазначає, що багато членів НАТО воліють не антагонізувати Москву, яка проти вступу України в Альянс і погрожувала націлити на Київ ядерні ракети.


Ющенко з цього приводу заявив, що розширення НАТО – особливо термінове після вторгнення Росії у Грузію.


Він також нагадав, що Україна проголошувала незалежність у 20-му сторіччі 6 разів, з яких 5 завершилися невдачею через те, що в України не було міжнародних партнерів, які б визнавали територіальну цілісність держави.


Президент заявив, що Україна зробила усе необхідне для отримання ПДЧ, і тепер все залежить виключно від країн-членів НАТО.


При цьому Ющенко закликав союзників не використовувати суперечку між президентом України та прем’єр-міністром як привід для відмови у Плані дій щодо членства.


"Таймс" зазначає, що Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко обмінювалися образами від вересня, коли розпалася урядова коаліція у парламенті.


Часопис також нагадує, що Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив цього тижня у Іспанії, що Росія не матиме права вето на вступ інших держав до Альянсу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект