НОВИНИ

25.11.2008 | У Ющенка поклали відповідальність за майбутнє фіаско в НАТО на Тимошенко
За матеріалами - Української правди

В Cекретаріаті Президента наголошують, що поточна внутрішньополітична ситуація в Україні не сприяє тому, аби вже зараз члени Альянсу ухвалили рішення щодо ПДЧ.


Про це в понеділок заявив заступник глави секретаріату президента Андрій Гончарук, повідомляє прес-служба секретаріату.


За його словами, у поточній політичній ситуації українські політичні сили, на жаль, виявилися неготовими діяти спільно заради національних інтересів, надаючи перевагу вирішенню вузько політичних цілей.


Він також висловив жаль, що "уряд України не зміг правильно оцінити нові можливості, які виникли, і не спромігся зосередити зусилля на реалізації одного з ключових завдань та продовжити необхідні реформи, підкріплені відповідними ресурсами".


Гончарук також звернув увагу на позицію президента, яка полягає в тому, що рішення про надання ПДЧ не є фінальним рішенням про приєднання до Альянсу: останнє прийматиметься тоді, коли до нього будуть готові і Україна, і НАТО.


Водночас План дій щодо членства є лише одним з інструментів, який разом з іншими формами та механізмами взаємодії використовується НАТО для розвитку відносин з партнерами та їх підготовки до членства.


"Не виключено, що в процесі цієї роботи з'являться нові форми інтеграції до НАТО, адже й ПДЧ існує далеко не від початку створення Альянсу", - сказав він.


Гончарук зауважив, що Україна протягом тривалого часу практично діє в рамках Плану дій щодо членства, успішно виконуючи щорічні Цільові плани Україна-НАТО.


"Фактична відповідність вимогам і стандартам НАТО набагато сильніше впливає на вступ до Альянсу, ніж формальна наявність або відсутність ПДЧ", - переконаний Гончарук.


Він зауважив, що над виконанням завдань, визначених чинними документами Україна -НАТО, активно працювали всі українські уряди, незалежно від їх партійної приналежності.


"Тому немає сумнівів, що якою б не була конфігурація наступної урядової коаліції, роботу над досягненням євроатлантичних стандартів буде активно продовжено", - переконаний Гончарук.


"Ми чітко усвідомлюємо, що питання членства в НАТО є питанням забезпечення національної безпеки та державної незалежності України", - резюмував він.


У цьому контексті Гончарук висловився за те, щоб деполітизувати питання приєднання України до програми, яка давно практично виконується, а по багатьох напрямках уже виконана.


"Ми виходимо з того, що питання є надто важливим для національних інтересів України, аби зменшити його вагу й значення, дозволивши політичним силам розтягнути його по виборчих лозунгах та підмінити глибоку роботу з інформування суспільства щодо необхідності членства в Альянсі внутрішньопартійними інтересами й змаганням за голоси виборців", - сказав він.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект