НОВИНИ

01.12.2008 | Керівник МЗС Латвії: ПДЧ не є єдиним шляхом членства України в НАТО
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Ризі відбулася зустріч міністра закордонних справ Латвійської Республіки Маріса Рієкстиньша з українськими журналістами, які перебували тут на запрошення ЛАТО (Латвійської трансатлантичної організації). Керівник латвійського зовнішньополітичного відомства розповів про позицію Латвії у справі надання Україні ПДЧ, обсяг надання допомоги Україні в рамках політики сусідства, а також про своє бачення перспектив запровадження безвізового режиму між Україною та Євросоюзом.


 




 


Маріс Рієкстиньш повідомив, що братиме участь на початку грудня у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі, на якій йтиметься про можливість надання Україні ПДЧ. Латвійський міністр вважає, що План дій щодо в членства в НАТО – не є єдиний шлях приєднання країни до Альянсу. Процес надання ПДЧ для балтійських держав зайняв 5 років, Албанії – 9, а інтеграція Польщі, Угорщини та Чехії до НАТО відбулась без проходження етапу Плану дій щодо членства в Альянсі.


«Я особисто не вважаю, що План дій щодо членства в НАТО є єдиним механізмом приєднання до Альянсу. Про це ми дискутуватимемо у грудні – будемо дотримуватися цієї системи чи ні. Я особисто вважаю, і це офіційна позиція Латвії, що ПДЧ – це добрий інструмент мотивації для тих держав, які бажають «кваліфікуватися» для членства, це добрий інструмент для перегляду щорічного прогресу того, що зроблено державою, мотивуючи уряд, у даному випадку уряд України, рухатися вперед у здійсненні необхідних реформ, але я б не робив якихось трагічних висновків, якщо у грудні не буде ухвалено рішення про надання Україні ПДЧ. Як я вже говорив, це не єдиний шлях, за допомогою якого держава може стати членом Альянсу», – зазначив Маріс Рієкстиньш.


Міністр закордонних справ Латвії зауважив, що в перебігу Брюссельської зустрічі буде зроблено ретельну оцінку здійснених в Україні реформ за період, що минув від Бухарестського саміту, беручи до уваги також внутрішньополітичну ситуацію в країні.


«Безвізовий режим між ЄС та Україною – це довгострокова перспектива»


Маріс Рієкстиньш каже, що Латвія послідовно підтримує євроінтеграційні прагнення України. Зокрема, в рамках політики сусідства ЄС у 2007 році Латвія реалізувала в Україні 9 проектів загальною сумою майже 150 тисяч євро. Проекти орієнтовані на сприяння розвитку самоврядування, передачу латвійського досвіду у залученні інвестицій, а також підтримка заходів у поширенні інформації про Євросоюз та НАТО серед української молоді.


«Наступного року ми у бюджеті МЗС Латвії визначили суму в розмірі майже мільйон євро для програм у рамках політики сусідства. У нас визначені окремі держави, з якими ми працюємо у цьому напрямку. Це  Україна, Грузія та Молдова і трішки Білорусь», – повідомив Марік Рієкстиньш.


За словами міністра, поглибленню відносин між Україною та ЄС сприяла досягнута в перебігу вересневого саміту Україна-ЄС домовленість про нову Асоціативну угоду і початок діалогу про спрощення візового режиму. Водночас, латвійській міністр наголосив, що безвізовий режим між ЄС та Україною – це довгострокова перспектива.


«Безумовно, ми вважаємо зі свого боку, що подальша лібералізація спільних поїздок повинна мати місце. Але, на мою думку, ми не можемо розцінювати безвізовий режим між Євросоюзом і Україною як питання наступного року чи навіть роком пізніше», – вважає міністр закордонних справ Латвії Маріс Рієкстиньш.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект