НОВИНИ

01.12.2008 | Україні замість ПДЧ запропонують особливі домовленості?
За матеріалами - Главред, ВВС

Британські видання звертають увагу на дводенну зустріч міністрів закордонних справ НАТО, яка стартує у вівторок.


«Файненшл Таймс» пише, що там Сполучені Штати намагатимуться послабити напруженість з іншими членами Альянсу, яка з'явилася навколо питання, коли Україна і Грузія вступлять у НАТО, зосередивши увагу на внутрішніх політичних реформах і реформах безпеки, які обидві країни мають провести, щоб стати членами Альянсу. Видання нагадує, що минулого тижня Держсекретар США Кондоліза Райс зазначила, що Вашингтон не наполягатиме на тому, щоб обидві країни отримали негайно План дій щодо членства в Альянсі.



Видання «Таймс» стверджує, що Грузія і Україна в Брюсселі впродовж двох днів почують багато дружніх слів, але не побачать дій. Редактор з питань безпеки стверджує, що міністри закордонних справ країн–членів НАТО намагатимуться уникнути дипломатичної суперечки з Москвою і таким чином не дадуть можливості Україні і Грузії зробити перші кроки на шляху до повного членства, яке обом обіцяли у квітні 2008 року.



Тепер, пише далі «Таймс», за ініціативою Великобританії міністри закордонних справ «змайструють» нову формулу із слів і дій, згідно з якою обидві країни будуть пов'язані з НАТО без надання прямого шляху і плану до безпосереднього членства. Тобто програму ПДЧ обходитимуть, а натомість запропонують особливі домовленості без якої-небудь часової згадки або крайнього терміну, коли країни можуть стати повноцінними членами.



Міністрів, можливо, попросять прийняти більш структуровані відносини з Грузією і Україною. Видання підсумовує, що рішення обійти ПДЧ для України і Грузії Москва розцінить як дипломатичну перемогу.



Тим часом видання «Індепендент» цитує президента Грузії Міхаїла Саакашвілі, який у телефонному інтерв'ю закликав членів НАТО забути про розбіжності і узгодити компромісний варіант, який зможе прискорити просування його країни до членства в Альянсі. Саакашвілі зазначив, що головна мета – це членство, а яким чином туди дістатися, це вже другорядне.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8017. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект