НОВИНИ

02.12.2008 | Майбутній Держсекретар США – Хілларі Клінтон
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Барак Обама, новообраний президент Сполучених Штатів, офіційно призначив сенатора Гілларі Клінтон на посаду Державного Секретаря, а відставного генерала Джеймса Джонса – головою Ради національної безпеки при Білому домі. Хоча Обама офіційно приступить до президентських обов’язків 20 січня наступного року, він хоче якомога швидше закінчити з ключовими урядовими призначеннями. Це тому, що зовнішньополітичні події і проблеми національної безпеки, зокрема дві війни, в Іраку та Афганістані, вимагають, щоб новий президент зі своєю командою ще до моменту інавгурації міг виробити власний підхід до питань національної безпеки, оборони і стосунків з союзниками та з іншими країнами, міг, не зволікаючи, реагувати на будь-які несподіванки.




Генерал Джеймс Джонс



Номером першим у цій команді вважають Хілларі Клінтон. Як Держсекретар, вона буде головним дипломатом Америки на міжнародній арені. Досвідчений політичний діяч, вона має проводити лінію нового президента у міжнародних стосунках. Однією з головних проблем, з якими матиме до діла новий Держсекретар, це відвернення конфлікту між Індією й Пакистаном, щоб не допустити зіткнення цих двох ядерних держав внаслідок теракту в місті Мумбай.

Професіонал розвідки залишається міністром оборони

Новообраний президент-демократ Обама вирішив залишити Роберта Гейтса, республіканця, на посаді міністра оборони. Чому?



Гейтс – кар’єрний службовець високого класу, у минулому – директор ЦРУ. Професіонал розвідки, Ґейтс служив в адміністрації шістьох президентів, як демократів, так і республіканців, від Ліндона Джонсона до Джорджа Буша-молодшого. Міністром оборони він став два роки тому. Саме з діяльністю Гейтса пов’язують успіх американських військ в Іраку, що відкриває перспективу поступового виведення звідти фронтових бригад.

Як відомо, Барак Обама у перебігу виборчої кампанії обіцяв закінчити війну в Іраку з тим, щоб збільшити військову присутність в Афганістані. Сьогодні Обама наголосив, що завдання Гейтса – якнайшваидше закінчити війну в Іраку, передавши до рук самих іракців питання безпеки країни. Обама також нагадав, що війна з тероризмом почалася в Афганістані і там вона повинна закінчитися.

Військові, губернатори на науковці

Голова Ради національної безпеки – це радник президента. Джеймс Джонс, професійний військовий. Він ветеран В’єтнамської війни, де був командиром роти й батальйону. Згодом командував корпусом морської піхоти, був Верховним союзним командувачем військ НАТО у Європі. Після завершення військової кар’єри Джонс служив головою Комісії Конгресу для розслідування проблем безпеки в Іраку, а також був на дипломатичній службі, спеціальним послом Сполучених Штатів на Близькому Сході.

Міністром внутрішньої безпеки у новій адміністрації стане Джанет Наполітано, нинішній губернатор штату Аризона. Міністром юстиції – Ерік Холдер, який був заступником міністра юстиції за президента Білла Клінтона. Послом до ООН призначено Сюзан Райс, у минулому  співробітницю Держдепу в уряді Білла Клінтона, Ради національної безпеки та Інституту Брукінгса.

Всі нові призначення мають бути затверджені Конгресом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект