НОВИНИ

04.12.2008 | Україні не дали ПДЧ бо з нього зробили "фетиш", але це "потужний сигнал"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Радник-міністр посольства Польщі в Україні Лєшек Шерепка розцінив рішення міністрів НАТО щодо надання Україні річної національної програми дій для приєднання до Альянсу як перспективну пропозицію Києву.


"В Україні хтось зробив з ПДЧ фетиш. Найголовніше – аби відносини між Україною та НАТО розвивалися. А ухвалене в Брюсселі рішення якраз дає такі підстави", - сказав він у коментарі "Німецькій хвилі".


Шерепка визнає, що Києву не завадить більша готовність до вступу в НАТО, на чому наполягають низка країн "старої Європи". Серед них, зокрема, Франція.


Директор з наукових питань французького Інституту політичних наук Жорж Мінк пояснив: "У Франції хотіли б, щоб росіяни, які не мають комплексної політики і перебувають у пошуку свого місця на світовій арені, визначили себе як більш мирно налаштовані щодо інших країн. У концепції президента Саркозі це означає – не дратувати Росію".


Між тим, міністр Великобританії у справах Європи Керолайн Флінт в інтерв’ю "Бі-Бі-Сі" сказала, що Київ отримав потужний сигнал від НАТО в тому сенсі, що Альянс розглядає Україну як майбутнього члена організації.


"Мені здається, що, враховуючи дискусії, які відбувалися, є чіткість у тому, що натовські держави підтримують Україну. Але необхідно також пам’ятати, що існують певні критерії, які необхідно виконати. І не лише для України, а й інших держав, що прагнуть членства в НАТО", - сказала, зокрема, вона.


"Україна отримала потужний сигнал, що НАТО розглядає Україну як майбутнього члена. І Британія буде робити на цьому наголос", - наголосила Флінт.


Водночас, говорячи про можливості зменшення залежності від російських енергоносіїв, британська міністр сказала: "ЄС провів енергетичний аналіз і прояснив шляхи руху вперед. І в рамках цього аналізу ми поглянули на низку трубопроводів, які можуть підвищити енергетичну безпеку і гарантувати поставки енергоносіїв".


"І друге питання стосується тих рішень, які треба буде обговорити у грудні на Раді ЄС стосовно кліматичних змін. Ці кроки покажуть, як ми будемо працювати з такими країнами, як Україна і Росія з огляду на майбутнє забезпечення енергоресурсами. Ми повинні вирішити ці питання", - зазначила вона.


"Це стосується не тільки кліматичних змін, а й цін на енергоносії. Що це означає для сімей, як в державах ЄС, так і України та інших держав? 2009 рік відкриває можливості, як практично можна впоратися з цими проблемами. Відомо, що через Україну проходить трубопровід, який постачає енергоносії до ЄС, приміром, до Німеччини. Гарантувати енергетичну безпеку – це в інтересах всіх країн, в тому числі і Великобританії, хоча вона не є залежною від цієї труби", - додала Флінт.


В контексті візового питання міністр Великобританії повідомила, що зараз іде робота над тим, щоб скоротити термін отримання візи, який на разі складає 5 днів. "Ми будемо все робити, аби спростити візові процедури", - пообіцяла також вона.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7594. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект