НОВИНИ

05.12.2008 | НАТО відновить діалог з Росією за умови припинення нею риторики загроз - заступник помічника Генсека НАТО Роберт Сіммонс
За матеріалами - УКРІНФОРМ

НАТО готове до поступового відновлення діалогу з Росією за умови припинення нею риторики загроз. Про це вчора заявив заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань безпеки, співробітництва та партнерства Роберт Сіммонс.







"Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО ми погодилися, що поступово почнемо відновлювати взаємодію з Росією, але це буде дуже повільний і спочатку неофіційний процес", - відзначив представник НАТО. За його словами, Альянс наполягатиме на дотриманні трьох моментів такого діалогу. Перший - тільки НАТО і відповідна країна може приймати рішення щодо розширення Альянсу, жодна з третіх сторін не має права вето. Друге - НАТО не визнає право Росії мати так звані "сфери впливу", про що заявив президент РФ Дмитро Медведєв. І третє - НАТО не вважає за потрібне консультуватися з Росією щодо відносин альянсу з будь-якими іншими країнами, у тому числі з Україною. "І очевидно, що Альянс не вважає нормальним, коли звучить загрозлива риторика по відношенню до сусідів", - відзначив Роберт Сіммонс.


Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань безпеки, співробітництва та партнерства і спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з Південного Кавказу та Середньої Азії також наголосив, що Альянс продовжує критично ставитися до дій Росії щодо Грузії і вважає їх не пропорційними ситуації. Альянс наголошує на важливості територіальної цілісності Грузії і не визнає незалежності Південної Осетії та Абхазії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5000. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект