НОВИНИ

09.12.2008 | У НАТО кажуть, що Україна отримала фактично ПДЧ
Джерело - Українська правда

Національні плани зі вступу Грузії та України в НАТО фактично є аналогом Плану дій із членства в НАТО (ПДЧ).


Про це заявив заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань співробітництва і партнерства у сфері безпеки, спецпредставник Генсека альянсу по Кавказу і Середній Азії Роберт Сіммонс.


"У 1995 році в НАТО було проведене дослідження, у якому були викладені критерії, необхідні для вступу в Альянс. Ці критерії - ключ до членства в НАТО", - сказав він.


За словами представника Альянсу, "щорічні національні плани будуть розроблятися на підставі цих критеріїв".


"З урахуванням того, що будуть формулюватися цілі відповідно до критеріїв 1995 року, то так - можна порівняти ці щорічні програми з Планом дій із підготовки до членства (ПДПЧ). Але формально це не є ПДПЧ", - сказав Сіммонс.


Він зазначив, що в рамках національних програм "будуть намічатися конкретні заходи, які країна повинна буде здійснити".


"Образно кажучи, ці національні плани стануть "списком справ", - додав дипломат.


Як підкреслив Сіммонс, "одним із основних критеріїв є проведення необхідних реформ".


Відповідаючи на питання про те, чи можуть Україна і Грузія вступити в НАТО, оминаючи етап ПДЧ, представник альянсу сказав: "Які конкретно етапи будуть дотримуватися і як, яким саме чином країна наблизиться до членства в НАТО - це залежить від конкретної країни".


"Приміром, Угорщина, Чехія і Польща не проходили етапу ПДПЧ. Найважливіше - це критерії, те, як країна буде реалізовувати намічені плани", - сказав Сіммонс.


Він не погодився з заявою МЗС Росії про те, що відмова НАТО надати Грузії й Україні ПДЧ свідчить про розуміння ризику, пов'язаного із входженням в альянс цих країн.


"Ні, я б так не сказав. Просто питання надання Плану дій із підготовки до членства в НАТО стало надто політизованим", - зазначив дипломат.


"Ми виконуємо зобов'язання, які були взяті на саміті НАТО в Бухаресті, і ми не хотіли затягувати весь процес, з урахуванням того політичного характеру, якого набуло це питання", - підкреслив він.


"Питання було не в тому, надавати чи ні ПДПЧ Грузії й Україні, а в тому, яким чином ми можемо підтримати ці дві країни на їхньому шляху до членства в НАТО", - сказав Сіммонс.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект