НОВИНИ

09.12.2008 | Польські ЗМІ активно висвітлюють тему євроатлантичних перспектив України
Джерело - "Україна: Євроатлантична інтеграція" УКРІНФОРМ

Польські ЗМІ активно висвітлюють тему євроатлантичних перспектив України. Так, авторитетне видання “Газета Виборча”, за результатами інтерв’ю Президента України Віктора Ющенка французькому агентству Франс-прес, відзначає, що альтернативи вступу України до НАТО не існує. “У нас немає іншого виходу, якщо хочемо зберегти суверенітет”, - цитує Главу Української держави газета.


На переконання В.Ющенка, у переговорний процес повинна бути включена також і Росія, щоб підтвердити, що інтеграція Києва до НАТО не становитиме загрози безпеці Москви. Президент України, намагаючись розвіяти сумніви РФ у цьому питанні, переконуватиме ЄС надати “міжнародні гарантії безпеки Росії” – інформує часопис.


“Газета Виборча” на своїх шпальтах також повідомляє, що НАТО допоможе Україні та Грузії здійснити необхідні реформи, щоб “колись країни були готові вступити до Північноатлантичного Альянсу”. Однак, як констатує видання, конкретних механізмів інтеграції Києва та Тбілісі в Організацію на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО не визначено. Підтримка США, Великої Британії та країн Центрально-Східної Європи євроатлантичних амбіцій України та Грузії наштовхнулася на супротив їхніх колег з ФРН, Франції та Італії – зазначає часопис. Однак, формат щорічних національних планів співпраці України та Грузії з НАТО, як з неназваних джерел дізналася газета, cтав “найкращим рішенням для Києва та Тбілісі з усіх можливих”.


“Де факто, зробимо стільки ж, а можливо й більше, під іншою назвою”,- виказав оптимізм з прийнятого рішення керівник МЗС Польщі Радослав Сікорський. Він нагадав, що немає жодної формальної вимоги, яка зобов’язувала б країни-кандидати отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. На думку, Р.Сікорського, “врешті-решт може з’ясуватися, що країни будуть настільки близькі до членства, що ПДЧ їм вже не буде потрібен”,- цитує слова міністра видання.


Продовжуючи цю тему, газета “Річ Посполита” відзначає, що відмова Києву та Тбілісі надати ПДЧ на грудневому саміті НАТО країнами “старої Європи” диктується намаганням зберегти “статус кво”, не порушити мир та спокій в регіоні та не погіршити відносини з Росією. Автор статті висловлює думку, що поява погроз з боку Москви відразу освіжила у пам’яті західноєвропейських столиць реалії початку 80-х років минулого століття, коли панував “загальний страх перед ядерним Армагедоном”, що й змушує їх зайняти більш комфортну для себе нішу. Однак автор дивується короткій історичній пам’яті західних лідерів, наголошуючи, що “принцип миру за будь-яку ціну скомроментував себе ще 70 років тому”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8823. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект