НОВИНИ

17.12.2008 | Обама умовить Європу взяти Україну в НАТО
Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

Україна залишиться в зоні пильної уваги нової адміністрації президента США Барака Обами. Таку думку висловили експерти, політичні й громадські діячі під час дводенної конференції "Кордони Європи".



Зовнішня політика нового президента США - головне питання сьогоднішнього дня конференції. З доповіддю на цю тему виступить Карлос Паскуаль, колишній посол США в Україні, а зараз віце-президент Брукінгз Інститут.


Усі опитані учасники конференції зазначають, що нова адміністрація добре знайома з Україною, має тісний контакт з нею, що дуже важливо для подальшої співпраці. "Можна чекати, що відносини між Україною і США дійсно активізуються", - запевнив старший науковий співробітник Брукінгз Інститут Джонатан Елкінд. Важливою і пріоритетною стане співпраця США і ЄС, зокрема обговорення питання надання Україні ПДЧ. "Американський уряд завжди був послідовним у питанні надання Україні ПДЧ, Барак Обама неодноразово заявляв про серйозну підтримку Україні", - зазначає Стівен Пайфер, фахівець Центру США і Європи Брукінгз Інститут. Таким чином, експерти чекають, що нова адміністрація США зможе вплинути на Францію і Німеччину, які на Бухарестському саміті виступили проти надання Україні ПДЧ. "Просто Німеччина і Франція вважають, що варто трохи почекати створення необхідних сприятливих умов для надання ПДЧ", - зазначив посол Німеччини Ганс-Юрген Гаймзет, пише "Дело".


Крім того, як зазначають експерти, з новою силою розвиватиметься не лише зовнішньополітична, але й технічна співпраця країн. Зокрема, розвиватимуться такі напрями співпраці, як національна, інформаційна безпека, нові технології, захист навколишнього середовища.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект