НОВИНИ

23.12.2008 | "Східне партнерство" має шанси стати ефективним інструментом євроінтеграції України - експерти
Джерело - "Новини ЄС" УКРІНФОРМ

"Східне партнерство" має шанси стати ефективним інструментом європейської інтеграції України. У цьому переконані учасники міжнародної конференції "Україна як партнер східної політики Польщі та Німеччини" у Варшаві, організаторами якої виступили фундації польсько-української співпраці (PAUCI), польсько-німецької співпраці (FWPN), Європейський обмін, Німецька рада закордонної політики, МЗС Польщі та Німеччини.







Понад 120 осіб з трьох країн - аналітики, представники неурядових організацій, дипломати - обговорили питання реалізації Європейської політики сусідства, безпеки, впливу фінансової кризи на економіку Української держави, а також роль України у Чорноморському регіоні.


Представник польської Фундації імені Стефана Баторія Гжегож Громадський вважає, що проект "Східне партнерство" допоможе Україні стати прикладом позитивної трансформації в регіоні. У цьому контексті завдання європейських партнерів він вбачає у тому, щоб перевести євроінтеграційну перспективу України з довгострокової у середньострокову. Водночас, підкреслив він, успіх інтеграції нашої держави до ЄС та НАТО значною мірою залежить від рівня підтримки цього курсу політикумом країни. На думку польського експерта, у разі поглиблення залежності українських, навіть проросійськи орієнтованих політичних еліт, від керівництва Росії означатиме початок краху їхнього політичного майбутнього.


У свою чергу, голова наглядової ради фундації "Суспільність" Олег Рибачук відзначив, що найефективнішою у відносинах Заходу з Україною є прагматична політика. За його словами, це можливо за умови впровадження моделі співпраці з МВФ - коли європейські партнери виділятимуть необхідні матеріальні, технологічні та фінансові ресурси лише після стовідсоткового здійснення Україною реформ та підвищення стандартів до європейських.


"Для того, щоб Україна не залишилася поза Європою, необхідно визначити конкретну мету - членство в Євросоюзі", - впевнений представник Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге. Невизначеність європейського майбутнього України він назвав слабкістю ЄС. Але при цьому Ланге зауважив, що на відсутність духу партнерства впливає популістська риторика українських політиків і брак конкретних дій. Експерт вважає, що механізмом подолання існуючих перешкод може стати реалізація ініціативи "Східне партнерство".


Колишній радник представника ОБСЄ в Україні, голова проекту forum.net.ukraine Петер Хілкес відзначив успішний самостійний розвиток в Україні громадянського сектору та його суттєвий вплив на внутрішню та зовнішню політику. Водночас, експерт звернув увагу на негнучкість чинного законодавства у сфері діяльності недержавних структур, яка гальмуватиме їхній динамічний розвиток без допомоги зовні.


Західні фахівці також зазначили, що Європа може надати нового поштовху у Причорноморському співробітництві. Зокрема, вони наголосили на зацікавленості Європарламенту у реалізації проекту "Чорноморський союз", який буде схожим до ініціатив Франції у Середземномор'ї.


Польсько-українська фундація PAUCI спільно з німецькими партнерами оголосили про започаткування наступного року в Україні проектів боротьби з корупцією, енергозбереження та енергоефективності.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект