НОВИНИ

04.02.2009 | Європарламент хоче більшої енергобезпеки
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Європарламент схвалив пакет рекомендацій щодо майбутньої енергетичної стратегії ЄС.


Відповідне рішення було схвалено 3 лютого на засіданні Європарламенту в Страсбурзі.


“За” проект доповіді Анн Лаперуз (група ліберальних партій, Франція) щодо Другого стратегічного енергетичного огляду проголосували 406 депутатів, проти – 168, утрималися – 87.


У документі депутати, зокрема, зазначили, що остання російсько-українська газова криза спонукає ЄС винести уроки. У зв’язку з цим депутати закликали Єврокомісію до кінця року запропоновувати проект змін до Директиви щодо постачання газу від 2004 року, які б передбачали обов’язкові і ефективні національні та європейський плани на випадок екстрених ситуацій. Ці плани мають включати в себе спільне оголошення надзвичайної ситуації, надання існуючих можливостей для постачання газу з урахуванням наявної інфраструктури постраждалим країнам, координований диспетчерський контроль, розгортання надзвичайних дій в країнах, що постраждали менше, з метою збільшення кількості газу для постраждалих ринків.


Крім того, депутати висловилися за розвиток мережі підземних сховищ газу, а також поєднання європейської газопровідної системи.


У документі зазначається, що залежність країн-членів ЄС від імпортованого газу залишиться досить великою і в майбутньому, а до 2030 року може навіть зрости з нинішніх 50% до 70%, що, на переконання депутатів, потребує підписання нової угоди про партнерство з Росією, яка на сьогодні постачає 42% всього імпортного газу до ЄС та 30% - нафти.


У доповіді зазначається, що ЄС, Росія та Україна мали б укласти тристоронню угоду щодо забезпечення постачання газу з Росії через Україну до ЄС в наступні роки. Крім того, депутати висловилися за включення питань енергетичної безпеки в майбутні угоди про торгівлю, асоціацію та партнерство і співробітництво з країнами-виробниками і транзит ерами, відповідно до яких заборонялося б переривати постачання енергоресурсів при комерційних суперечках. Парламент також підтримав переговори з Росією для заміни угоди про співробітництво і партнерство від 1997 року.


Депутати також висловилися за будівництво додаткових газопроводів, таких як “Набукко”, газопроводу Туреччина-Греція-Італія та “Південного потоку”, а також за розвиток терміналів з отримання та переробки скрапленого газу.


Крім того, у документі міститься заклик до лідерів країн-членів ЄС переглянути екологічні цілі до 2050 року з тим, щоб зменшити викиди “парникових” газів в атмосферу на 60%-80%, довести частку відновлювальної енергетики до 60%, покращити енергоефективність на 35%.


Депутати також висловилися за необхідність розвитку ядерної енергетики виключно на максимально можливому технологічному рівні безпеки, і закликали Єврокомісію розробити спеціальну “дорожню карту” інвестицій в ядерну енергетику.


У документі також вітається пропозиція активніше використовувати потенційні можливості узбережжя Північного, Балтійського та Середземного морів для виробництва вітрової електроенергії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект