НОВИНИ

04.02.2009 | Штайнмаєр познайомиться з новою владою в Вашингтоні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Можлива «гонка озброєнь» між США і Росією є однією з тем, які обговорять у вівторок чільні американський та німецький дипломати в Вашингтоні, Франк-Вальтер Штайнмайер та Держсекретар США Хілларі Клінтон. 



Ще під час першого візиту Барака Обами до Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер порушував питання про погіршення американсько-російських відносин. «Такі теми ми готові постійно обговорювати з новим американським урядом»,- підтвердив свою зацікавленість в такій розмові Франк-Вальтер Штайнмайер.


Німеччина хотіла б добитися від Вашингтона відмови від планів будівництва в Європі антіракетного щиту - комплексу ракет в Польщі і радару в Чехії. У Берліні вважають, що такі плани ведуть до подальшого роз'єднання Росії і Європи, створюючи небезпечний прецедент нового протистояння двох великих держав з Європою посередині. Побоювання викликає і те, що новий договір про обмеження ядерних озброєнь може виявитися непідписаним і це призведе до нового витку накопичення ядерних озброєнь у Європі.


В минулому адміністрація Буша скептично ставилася до побоювань Берліна, а всі спроби уряду Німеччини знизити напругу в відносинах між Росією і США наражалися у Вашингтоні на нерозуміння. Проте, з приходом Барака Обами, вважає Штаймайер, в новій адміністрації з'явилися достатньо кваліфіковані функціонери, уважні до питань, що піднімалися Німеччиною. «Я знайду собі партнерів для консультацій з тих питань, які у минулому вважалися важкими»,- відзначив німецький міністр.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект