НОВИНИ

09.02.2009 | Конференція в Мюнхені: дебати про світову безпеку
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Мюнхені відбулася 45-та Міжнародна конференція з безпеки. 


Тема роззброєння і глобальної співпраці в питаннях безпеки була головною першого дня конференції.

Відкриваючи форум, голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернув увагу її учасників на необхідність виробити нову стратегію в цій галузі.



Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відкрив конференцію у Мюнхені




«Вікно історії на даний момент відкрито. Новий президент США вимагає нового мислення. Росію також очолює новий президент, який належить до покоління, на яке мала незначний вплив «холодна війна», – сказав міністр.

Похваливши нову адміністрацію США, Штайнмаєр, разом з тим, закликав американських політиків до більшої прозорості і відкритішої співпраці з країнами Європи, в тому числі з Німеччиною. Одночасно він не виключив активної участі Німеччини у вирішенні багатьох проблем глобальної безпеки.

Саме нинішня економічна криза, за словами міністра закордонних справ Німеччини, має подати сигнал до тіснішої співпраці в питаннях політики і зовнішньої безпеки. Причому Штайнмаєр висловився за створення загальноєвропейської структури безпеки за активної участі Росії.

Він позитивно оцінив заяву віце-прем’єра Росії Сергія Іванова про відмову від розміщення ракет «Іскандер» в Калінінграді, і у зв’язку з цим порушив питання про компромісне рішення США розмістити систему ПРО на території Польщі та Чехії.

На думку оглядачів, примирливим був виступ не лише Сергія Іванова, а й колишнього державного секретаря США Генрі Кіссінджера.

Порушив своїм виступом спокійну атмосферу конференції голова іранського парламенту Алі Ларіджані. Його промова була надзвичайно агресивною по відношенню до США та інших західних країн.

Обурення серед учасників конференції викликала однозначна підтримка іранським промовцем бойовиків «Хамасу» і твердження, що питання Голокосту є лише справою інтерпретації, і що кожний має право на свою думку.

Схоже, що Ларіджані не очікував такої негативної реакції учасників конференції.

Сьогодні в Мюнхені мають відбутися демонстрації противників форуму. За словами організаторів, очікують, що в них візьмуть участь близько п’яти тисяч осіб.

У зовнішній політиці Вашингтон змінить тональність – Байден




Віце-президент США Джозеф Байден під час виступу у Мюнхені.

Оглядачі називають головною подією другого дня Міжнародної конференції з питань безпеки у Мюнхені виступ віце-президента США.

Джозеф Байден – перший високопоставлений представник американської адміністрації після вступу на посаду президента США Барака Обами, що представив зовнішньополітичні тези Вашингтона за межами країни.

Ми, сказав Байден під час свого виступу, маємо намір показати нову тональність у вирішенні викликів нинішнього століття. Адміністрація Барака Обами, сказав Байден, вже приступила до ревізії всього спектру своєї зовнішньополітичної стратегії.

Адміністрація Обами, зазначив віце-президент, робитиме особливий акцент не на військовій силі, а на використанні інструментів дипломатії, демократії і розвитку. Тим не менше, Вашингтон буде готовий без вагань використати військову силу, якщо це знадобиться для захисту інтересів країни.

За словами віце-президента, Сполученим Штатам Америки потрібна допомога їхніх партнерів.

США, зокрема, мають намір звернутися до своїх союзників прийняти деяких в’язнів бази Ґуантанамо. Згідно з планами нової адміністрації, цей табір мають закрити.

Віце-президент заявив також про те, що Білий дім потребує порад своїх друзів щодо майбутньої політики в Афганістані.

Торкнувшись теми взаємин із Москвою, Байден заявив, що останнім часом в них стала помітною «небезпечна тенденція», і що настав час внести відповідні корективи. Хоча США і Росія можуть мати різні погляди з деяких проблем, ми можемо і повинні співпрацювати на тих напрямках, де наші інтереси співпадають, відзначив віце-президент.

Байден підтвердив намір США продовжити роботу зі створення системи ПРО, яка покликана «протидіяти загрозі, що зростає з боку Ірану». Однак Байден відзначив, що Вашингтон робитиме це, консультуючись з союзниками по НАТО і з Росією. За його словами, Вашингтон відкритий для діалогу з Тегераном, однак готовий продовжити тиск на Іран, якщо той відмовиться припинити виробництво суперечливих елементів своєї ядерної програми. Віце-президент США сказав, що Тегеран не жалкуватиме, якщо відмовиться від своєї ядерної програми і від підтримки тероризму.

Торкаючись Близького Сходу, Байден підтвердив наміри адміністарції Обами вирішити конфлікт. Цей план передбачає мирне співіснування ізраїльської та палестинської держав.

Меркель і Саркозі говорили про Іран

 




Анґела Меркель і Ніколя Саркозі.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель попередила Іран, що її країна може підтримати жорсткіші санкції, якщо дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб Іран не отримав ядерну зброю, не дадуть результату.

Про це Меркель заявила у Мюнхені, де проходить Міжнародна конференції з безпеки.

Канцлер підкреслила, що вона підтримає будь-які зміни у підоходах, які пропонуватиме президент США Барак Обама.

Водночас президент Франції Ніколя Саркозі закликав Росію посилити тиск на Іран, щоб той припинив збагачувати уран.

Іран вже неодноразово заявляв, що уран йому потрібен для ядерних станцій, а не для виготовлення бомб.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2895. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект