НОВИНИ

10.02.2009 | Словенія ратифікувала протокол з приєднання Албанії та Хорватії до НАТО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Державні Збори (парламент) Словенії на сьогоднішньому засіданні у Любляні ратифікували Протокол до Вашингтонського договору з приєднання Албанії та Хорватії до НАТО.


У виступі перед голосуванням прем'єр-міністр Словенії Борут Пагор заявив, що вступ Хорватії до НАТО не загрожує національним інтересам Словенії, і, на відміну від процесу приєднання до Європейського Союзу, нема потреби у правовій гармонізації. Із присутніх на засіданні 86 депутатів парламенту за ратифікацію документа голосувало 75, проти - 11 депутатів.


Ратифікацією протоколу з приєднання до НАТО словенський парламент проявив добру волю у противагу позиції Словенії щодо євросоюзної інтеграції Хорватії. З уваги на невирішений між двома країнами територіальний спір, що триває уже 18 років, наприкінці 2008 року Словенія заблокувала процес переговорів з приєднання Хорватії до Європейського Союзу.


Ратифікувати Протокол до Вашингтонського договору з приєднання Албанії та Хорватії до НАТО належить ще 6 із 26 країн-членів НАТО: Греції, Ісландії, Люксембургу, Нідерландам, Португалії і Франції.


Рішення про запрошення Загреба і Тирани приєднатися до альянсу було ухвалено 3 квітня 2008 року в Бухаресті на саміті лідерів 26 країн-членів НАТО. Як очікується, Хорватія і Албанія вступлять до НАТО на ювілейному саміті в 2009 році, який проходитиме одночасно на обох берегах Рейну - у французькому місті Страсбург та німецькому Кіль.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8076. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект