НОВИНИ

10.02.2009 | Білорусь та Україна готують спільні проекти для Східного партнерства
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністр закордонних справ Білорусі Сергій МАРТИНОВ заявляє, що Білорусь і Україна обговорюють спільні інфраструктурні проекти для реалізації в рамках «Східного партнерства» Євросоюзу.


Про це С.МАРТИНОВ повідомив в інтерв`ю Першому національному телеканалу Білорусі.


«Йде доопрацювання основоположного документа самого партнерства. Причому, на цій стадії вже залучаються до доопрацювання цього документа і майбутні учасники цього партнерства або потенційні учасники цього партнерства», - сказав С.МАРТИНОВ.


За його словами, паралельно з процесом доопрацювання тексту документа «держави регіону починають продумувати, які проекти, які теми можуть стати змістом цього партнерства».


«Саме партнерство – це оболонка, шкаралупа. Які проекти можуть стати його змістом? На недавній зустрічі Президента Білорусі з Президентом України вже обговорювалися такого роду інфраструктурні проекти. Ну, наприклад, скажімо, серйозна автомагістраль сполученням від Калінінграда до Клайпеди, Вільнюса, Мінська, Києва і порт Чорного моря, скажімо, Іллічівськ або Миколаїв. Частина цього маршруту є міжнародним коридором транспортним, але, напевно, слід було б його в обидві сторони подовжити. Це найбільший міжнародний проект, якщо з ним згодяться всі наші партнери. І, до речі, в його реалізації були б, ймовірно, зацікавлені не тільки Білорусь, але і Литва, і Україна, але і, очевидно, Росія, й інші наші партнери», - повідомив міністр закордонних справ Білорусі.


Крім того, за його словами, вже зараз у різних форматах проходять консультації щодо взаємодії в області транзиту або перетікання електроенергії в рамках енергосистем потенційних учасників «Східного партнерства» і Європейського Союзу.


«Зараз у багатьох держав нашого регіону виникають проблеми із забезпеченням електроенергією. Їх потрібно якось вирішувати. Взаємні можливості в координації, в кооперації, є. І всі ці речі починають обговорюватися зараз між державами, які потенційно стануть учасниками партнерства - в різних комбінаціях: двосторонніх, тристоронніх, чотирьохсторонніх. Тобто йдуть ці два паралельні процеси з формування структури партнерства - оболонки, як я сказав, і її наповнення», - підкреслив С.МАРТИНОВ.


Як повідомляв УНІАН, 7 травня в Празі заплановано провести інавгураційний саміт учасників ініціативи «Східне партнерство».


«Східне партнерство» - польсько-шведська ініціатива, представлена в травні 2008 року і схвалена на засіданні Європейської Ради (саміт голів держав і урядів країн - членів ЄС) у червні.


«Східне партнерство» має охопити 6 країн - сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну, а також Білорусь за умови процесу демократизації країни.


Президенти України і Білорусі Віктор ЮЩЕНКО і Олександр ЛУКАШЕНКО під час робочої зустрічі в Чернігові 20 січня ц.р. домовилися активізувати співпрацю в рамках ініціативи “Східне партнерство” з ЄС.


14-15 лютого у Вільнюсі (Литовська Республіка) відбудеться зустріч міністрів закордонних справ України, Білорусі і Литви.


“Зустріч у такому форматі проводиться вперше, це введення нового механізму співпраці між Україною, Литовською Республікою і Республікою Білорусь”, - сказав керівник прес-служби МЗС України Василь КИРИЛИЧ.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 86. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект