НОВИНИ

26.11.2004 | Німецька преса: за внутрішньополітичною кризою в Україні стоять стратегічні інтереси Москви
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька преса продовжує коментувати ситуацію в Україні. Газета ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ так коментує похід прихильників Віктора Ющенка до адміністрації президента:


Цей день розбуркав українську державу та українську демократію: в Києві сотні тисяч осіб демонструють проти фальсифікації результатів голосування та висловлюють свою підтримку справжньому переможцю виборів Віктору Ющенкові. Вони звертаються із закликом до світу допомогти їм відстояти їхнє фундаментальне право на вільні та чесні вибори. Вони наголошують на ненасильницькому опорі і роблять ставку на громадянську непокору. В країні, де майже відсутня вільна преса, опозиція поставлена в нерівні умови, де вбивають незручних журналістів і отруюють кандидатів на посаду президента, - в такій країні треба мати чимало мужності для прояву непокори, - наголошує газета ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ.


Газета ГАЙЛЬБРОННЕР ШТІММЕ переконана, що Україна нині опинилася на роздоріжжі:


Просування в західному напрямку або разом з Януковичем повертатися в обійми Росії. Співпраця з ЄС, розбудова правової держави, демократизація суспільства або подальша залежність від Москви, збереження влади в руках корумпованих еліт, подальші вбивства критиків режиму. Традиційна Україна разом з такими містами, як Київ та Львів, надають перевагу прогресивному розвитку. Індустріальні східні регіони, в яких за радянських часів оселилися росіяни, шукає порятунку в минулому. Україна переживає внтурішній розкол, - зауважує газета ГАЙЛЬБРОННЕР ШТІММЕ.


Газета ЛЮБЕККЕР НАХРІХТЕН розмірковує так:


За вражаючими відеокадрами, які сьогодні надходять з України, не можна забувати, що Україна – це дуже велика країна, що більшість з її 47-мільйонного населення не бере участь у протестах, що результати, якими може похвалитися опозиційний кандидат Віктор Ющенко, теж інколи мають неприємних запах маніпуляцій, - читаємо в газеті ЛЮБЕККЕР НАХРІХТЕН.


Газета РАЙНІШЕ ПОСТ продовжує тему:


За внутрішньополітичною кризою в Україні стоять стретегічні інтереси Москви. Кремль хоче запобігти тому, щоб ця країна перейшла до західного табору. Внаслідок розширення на Схід Європейського союзу та прийняття нових членів до НАТО вплив Москви став значно слабшим. Якщо тепер ще й Україна вийде із сфери її впливу, тоді Росії нічого іншого не залишитися, як споглядати за власним демонтажем, - вважає РАЙНІШЕ ПОСТ.


Газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ критикує роль російського президента, яку той відіграв під час передвиборної кампанії в Україні:


Ще ніколи Путін не ставав так чітко на сторону одного з кандидатів, як це він зробив в Україні. Він двічі відвідував Київ під час передвиборної боротьби. Це свідчить про його поганий стиль. Але й не тільки про це. Під час дуже важливої для України фази в її розвитку, коли йдеться про вибір між Сходом та Заходом, російський державний лідер ще раз продемонстрував своє розуміння демократії, яке лише з великими труднощами можна пристосувати до демократичних цінностей Заходу, - наголошує газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ.


Газета МІТТЕЛЬДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ зазначає:


Політична та економічна залежність України від Росії є дуже великою. Частково в цьому винний також Європейський Союз, який досі серйозно не займався цією країною. Для того, щоб допомогти зміцнити демократію в Києві, слід критично розібратися з Росією, - пише газета МІТТЕЛЬДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ.


Газета НОЙЕ ОСНАБРЮККЕР ЦАЙТУНҐ переконана, що в такій складній ситуації чимало залежить від країн Заходу:


Західні уряди не повинні зменшувати свій тиск. Треба домогтися перевірки результатів голосування. Це стосується також і канцлера Німеччини Ґергарда Шредера, який міг би використати свою дружбу з Путіним для закулісної дипломатії. Зрозуміло одне, що мовчати в такій ситуації не можна. Оскільки тоді буде кинуто на призволяще 48 з половиною мільйонів жителів України, які страждають від корумпованої кланової економіки. Крім того, той, хто мовчатиме, втратить шанс відстояти власні геополітичні інтереси. Адже Україна відіграє надзвичайно важливу роль на шляху транспортування нафти та газу, що надходить зі Сходу, - констатує газета НОЙЕ ОСНАБРЮККЕР ЦАЙТУНҐ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект