НОВИНИ

07.07.2004 | Європейський Союз чекає на зміну влади в Україні
Джерело - Німецька хвиля

Лише зміна влади в Україні може сприяти зрушенням у відносинах між Києвом та Брюсселем.

Про це напередодні саміту Україна-ЄС у Гаазі заявив депутат Європарламенту від Великобританії Чарльз Таннок.

"Всі партії в Європейському парламенті привітали б перемогу опозиції. Якщо президентом стане лідер опозиції Віктор Ющенко, то це сприятиме швидким змінам. Не лише в Брюсселі, а й у решті європейських столиць. Тоді Україна б точно стала на шлях в напрямку до демократії, і цей процес треба було б підтримати", - зазначив євродепутат.

В той же час депутат Європейського парламенту від Німеччини Елізабет Шредтер наголошує, що очікувати радикальних рішень на саміті в Гаазі не варто. Так вона прокоментувала вимогу української сторони щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою.

"Нам потрібні чіткі сигнали. Вимоги, які висуває українська сторона, ні до чого не призведуть. Ми повинні бачити практичні заходи, покращення ситуації в країні, в законодавстві й дотримання цих змін. Це все речі, про які ми повинні питати, щоб мати підстави продовжувати нашу політику відкритих дверей", сказала Шредтер.

За її словами, Брюсселю дедалі важче шукати собі надійних партнерів для переговорів на українському боці. Президент України Леонід Кучма вже неодноразово дискредитував себе на Заході. У ЄС дотримуються думки, що за його правління в Україні розквітла авторитарна бюрократія, яка керує і політикою, і економікою, і навіть мас-медіа.

"Україна повинна нарешті виконати свої домашні завдання", - каже Шредтер. На її думку, президентські вибори в жовтні можуть стати шансом для політичних змін в Україні.

"Ми очікуємо, що новий президент визнає всі принципи відкритої ринкової економіки. Ми очікуємо, що рішення українського парламенту нарешті втілюватимуться в життя. А саме – що українське законодавство зрештою відповідатиме стандартам, які діють у ЄС. Для цього потрібні конкретні стратегії, а не лише пусті слова", - зазначає європарламентарій



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6596. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект