НОВИНИ

12.03.2009 | Держсекретар США Хілларі Клінтон та міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі провели переговори у Вашингтоні
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Державний Секретар США Хілларі Клінтон та глава зовнішньополітичного відомства Китаю Ян Цзечі провели переговори у Вашингтоні. Серед головних тем, що піднімалися під час зустрічі, стали майбутній саміт 20-ти найбільш розвинених країн, дотримання прав людини та світова економічна криза.


"Ми з міністром провели час, готуючи підгрунтя для першої зустрічі президентів наших держав, яка відбудеться під час квітневого саміту "Двадцятки" у Лондоні", - сказала Хілларі Клінтон після зустрічі. За її словами, сторони обговорили також проблеми міжнародної безпеки. Зокрема, йшлося про денуклеризацію Корейського півострова, підтримку прогресу та стабільності в Афганістані й Пакистані, ядерні амбіції Ірану, вирішення гуманітарної кризи в Дарфурі.


За словами глави американського зовнішньополітичного відомства, під час переговорів порушувалися й ті теми, в яких сторони дотримуються різних точок зору - проблеми прав людини та Тибету. "Відстоювання прав людини, як я вже не раз зазначала, є головною складовою американської зовнішньої політики", - підкреслила Хілларі Клінтон, яку ЗМІ США різко критикували за недостатньо рішучу позицію у цьому питанні під час візиту до Китаю минулого місяця.


Візит міністра закордонних справ КНР до США проходить на фоні обміну офіційного Пекіну та Вашингтону взаємними звинуваченнями у зв'язку з інцидентом у Південно-Китайському морі. "Щодо питання з кораблем "Impeccable", кожен з нас висловив свої позиції. Однак, важливим моментом домовленостей, якими завершилися переговори із міністром Ян Цзечі, є те, що ми повинні наполегливо працювати, аби у майбутньому уникнути таких інцидентів", - наголосила держсекретар США.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, американська сторона стверджує, що у неділю п'ять кораблів Китаю, включаючи військовий, витіснили дослідницьке судно ВМС США "Impeccable" з міжнародних вод за 120 км південніше острова Хайнань. Згідно з версією Пекіна, військовий корабель Сполучених Штатів Америки вступив у конфронтацію з китайським флотом, чим порушив норми міжнародного права, водні кордони й закони КНР.


Невдоволення та рішучий протест напередодні влада Китаю висловила і щодо заяв Вашингтону, в яких засуджувалася політика КНР щодо Тибету.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4172. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект