НОВИНИ

16.03.2009 | Двері для вступу до НАТО нових країн залишаються відкритими - Схеффер
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Розширення НАТО - це перманентний процес, і країни, які бажають інтегруватися до організації, мають на це право. Про це у Варшаві під час І Трансатлантичного Форуму заявив Генеральний Секретар Північноатлантичного Альянсу Яаап де Хооп Схеффер.



 

"Ми зобов'язані перед усіма зацікавленими країнами нині і в майбутньому. Розширення Альянсу - це процес перманентний. Ми знаємо, що чергові країни хочуть іти цією дорогою", - сказав Схеффер. Він додав, що "двері для вступу до НАТО нових країн залишаються відкритими".


На думку чільника Альянсу, вступ Польщі, Чехії та Угорщини до НАТО у 1999 році був "демонстрацією права кожного європейського народу на визначення своєї дороги, свій вільний вибір". Він наголосив, що приєднання трьох Центральноєвропейських країн до Альянсу означало для тогочасної Європи кінець попередніх поділів і початок нового відліку. "Вступ цих країн довів, що ті, хто вважав розширення Альянсу втратою для європейської безпеки, помилялися", - підкреслив Схеффер.


Найбільшими викликами, які сьогодні стоять перед організацією, Генсек НАТО назвав військову операцію організації в Афганістані та поглиблення відносин з Росією. "Не потрібно забувати, що ми на одній лінії боротьби з тероризмом. Ставка дуже висока і поразка навіть не розглядається", - оцінив Схеффер місію організації в Афганістані.


Оцінюючи відносин з Росією, він заявив, що "стосунки надзвичайно важливі, щоб їх відкидати", а також нагадав: Альянс і надалі не підтримує позицію Росії у питанні розв'язання конфлікту на Кавказі, не погоджується на розташування у цьому регіоні російських військових баз.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект