НОВИНИ

19.03.2009 | Нова адміністрація США має інтенсифікувати та структурувати двосторонній діалог з Україною - рекомендації американських експертів
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

Нова адміністрація США має інтенсифікувати та структурувати двосторонній діалог з Україною, і перш за все - на високому та найвищому рівнях. Такою була одна з головних рекомендацій експертів, які містяться у доповіді на тему: "Залучаючи Україну у 2009 році" (Engaging Ukraine in 2009).







Документ представили в науковому центрі The Brookings Institution його автори: колишній посол США в Україні, експерт з питань зовнішньої політики Стівен Пайфер, науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсена Андерс Аслунд та фахівець з проблем енергетичної безпеки Євразії та США Джонатан Елкайнд.


Адміністрація Барака Обами повинна послати "чіткий меседж на високому рівні" про підтримку та необхідність для українських лідерів почати ефективно співпрацювати. У документі пропонується, щоб позицію нового американського керівництва з цього приводу висловила Державний секретар США. "Хілларі Клінтон має разом із Верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Хав'єром Соланою відвідати Київ, щоб висловити спільну позицію з цього приводу", - наголошують експерти.


Фахівці вважають за доцільне відновити практику функціонування двосторонньої комісії, яку б очолили віце-президент США з американського боку та президент і прем'єр-міністр з українського. "Такий механізм допоможе поглибити українсько-американські відносини, відслідковувати прогрес у досягненні погоджених взаємних пріоритетів та положень підписаної у грудні 2008 року Хартії про стратегічне партнерство, а також - відверто обмінюватися думками щодо важливих питань", - наголошується у доповіді.


Сполучені Штати Америки повинні допомогти Україні подолати наслідки фінансово-економічної кризи, переконані експерти. США мають тісно співпрацювати зі своїми партнерами в Європейському Союзі, з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком, щоб надати Україні додаткову фінансову підтримку протягом поточного року. Разом з тим, слід чітко дати зрозуміти українській стороні: "якщо Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко не можуть працювати разом, зусилля США допомогти Україні справитися з кризою, закріпити енергетичну безпеку та поглибити відносини з Європою матимуть мінімальні результати". Експерти підкреслюють, що Вашингтон повинен наполягати на подальшому проведенні життєво необхідних реформ, які допоможуть прискорити відновлення української економіки.


Українську політичну еліту варто переконати в тому, що для досягнення необхідного рівня енергетичної безпеки, "не існує інших альтернатив", аніж глибоке реформування цілого сектора. Ці реформи мають перш за все включати дозвіл підвищити ціни на енергоносії для споживачів, принаймі до рівня, який би покривав витрати на їх виробництво. Вашингтон повинен також продовжувати підтримку програм, спрямованих на збільшення енергоефетивності.


Особливої уваги нової адміністрації потребує прагнення України до поглиблення співпраці з Європейським Союзом та НАТО, однак при цьому слід уникати кризи у відносинах із Росією. "Вашингтон має бути лідером у розбудові співпраці між Україною та НАТО", наголошують фахівці. Оскільки не вдалося забезпечити консенсус серед країн-членів Альянсу відносно приєднання України до ПДЧ, слід допомогти Києву у підготовці щорічної програми, яка "містить більшість, якщо не всі" положення Плану дій щодо членства.


Рекомендації були розроблені експертами на основі глибокого аналізу поточної ситуації в українській економіці, основних проблем у внутрішній політиці та на міжнародній арені, а також - американських інтересів у регіоні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9362. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект