НОВИНИ

20.03.2009 | Солана закликав Україну дотримати умови МВФ
За матеріалами - Української служби ВВС

Комісар Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Хав’єр Солана на зустрічах з Президентом України Віктором Ющенком та прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко 18 та 19 березня закликав їх діяти "рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного Валютного Фонду".



Про це повідомили у Представництві Європейської Комісії в Україні. За інформацією Представництва Єврокомісії, пан Солана висловив серйозну стурбованість ситуацією в Україні, яка стала наслідком сильного впливу глобальної фінансової кризи та тривалих ускладнень на внутрішньополітичній арені.


Високий Представник закликав як Президента, так і прем’єр-міністра України діяти рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного валютного фонду, погоджену у 2008 році, а також працювати разом для порятунку країни від фінансової кризи.


Хав’єр Солана повторив, що ЄС залишається прихильним до Україні. Він наголосив, що виконання умов МВФ дуже важливе для того, щоб ЄС був спроможним надалі допомагати Україні рухатись у правильному напрямку.


Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.


У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.


У січні 2009 року в Україні безуспішно працювала місія МВФ, яка мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.


9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує протягом найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.


У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту, навіть у разі відчутно більшого дефіциту держбюджету. Але Україна повинна отримати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.


Вальднер: Східне партнерство - не філантропія


Комісар Європейського Союзу з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявляє, що ініціатива “Східне партнерство” – не філантропія, а нова зовнішня політика Європи.


Про це вона заявила сьогодні на дискусії в Європейському політичному центрі.


“Ця політика – не філантропія, це – зовнішня політика Європи XXI століття”, - сказала вона.



Комісар зазначила, що “Східне партнерство”, відкриває можливості для посилення співпраці, але водночас, не передбачає на нинішньому етапі членства для країн - східних сусідів ЄС.


«Східне партнерство» - польсько-шведська ініціатива, має охопити 6 країн - сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну та Білорусь.





















Тимошенко


Комісар Європейського


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1005. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект