НОВИНИ

30.11.2004 | Аслунд: кампанія Януковича коштувала 1% ВВП
Джерело - Українська служба ВВС

Аслунд: Ну, назагал українська економіка переживала бум останні п’ять років. Щороку зростання в середньому було на 9% і цього року очікувалося зростання в 13%. Були, правда, деякі тривожні сигнали перед виборами, коли прем’єр Янукович та Нацбанк видали багато грошей, подвоюючи мінімальну пенсію. Тому й інфляція зростає. Але з позитивної сторони можна говорити, що українська революція покладе край знущанню бюрократії над бізнесом. Ну й також одним з наслідків останній подій є те, що багато людей не працює. Але, повторюся, найголовнішим наслідком є те, що бюрократія перестане знущатися над підприємцями як це було донині."


Бі-Бі-Сі: Наскільки витратними була виборча кампанія? Раніше повідомлялося, що команда Віктора Януковача витратила на виборах стільки ж скільки Джордж Буш у Сполучених Штатах...


Аслунд: Загальних їхній бюджет був 600 мільйонів доларів. Все, що бачив, свідчить, що це виглядає правдоподібно - половина надійшла від українських бізнесменів, а решта від російських компаній - насамперед від Газпрому. Кампанія президента Буша коштувала приблизно 670 мільйонів доларів. Тобто панове Янукович та Буш потратили приблизно однакові гроші. Хоча є й вищі оцінки. Скажімо російський інтернет-сайт компромат.ru доводить, що кампанія коштувала Януковича аж 900 мільйонів доларів. Це 1 відсоток ВВП -- це величезні кошти!


Бі-Бі-Сі: Що Ви можете сказати про відставку Сергія Тігіпка з посади голови Нацбанку та керівника штабу Віктора Януковича.


Аслунд: Ну, я думаю, що це логічний крок. Він діяв політично, його людина програла і він вчинив порядно, пішовши у відставку. Я вже довгий час знаю Сергія Тігіпка дуже близько. Він мене вражає своїм інтелектом та знаннями. З іншого боку ставши на чолі кампанії пана Януковича.


Сергій Тігіпко почав проводити ту, політику, яку бажав пан Янукович. Протягом свого головування в Нацбанку пан Тігіпко зробив дві не зовсім добрі речі -- поновив прямі комерційні кредити Нацбанку -- хоча банк має давати гроші тільки комерційним банкам. А по-друге. він не чинив спротив інфляційній політиці пана Януковича перед виборами. Ну, й. звичайно, ця дуже довга відпустка також була негативом. Хоча його нинішні добровільна відставка -- достойна поваги.


Бі-Бі-Сі: Що ви думаєте про регіональний сепаратизм, заклики до окремої банківської, економічної системи тощо.


Аслунд: З економічної точки зору це не питання - можна мати державу будь-якого розміру. Питання є політичне. Сепаратистські тенденції є найбільш загрозливим моментом, який ми бачили протягом цієї виборчої кампанії. Але не можна до цього ставитися серйозно, бо прошарок регіональних лідерів-сепаратистів є дуже тонким.


Не думаю. що цього хочуть люди. Цікаво що дніпропетровська еліта не підтримала сепаратиські ідеї. Це, на мою думку, тому, Донецьк та Луганськ не є демократичними, а Дніпропетровськ порівняно з ними є відносно демократичним.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект