НОВИНИ

30.03.2009 | Словенія завершила процес ратифікації Протоколу з приєднання Хорватії до НАТО
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Президент Словенії Даніло Тюрко підписав закон щодо Протоколу до Вашингтонського договору з приєднання Хорватії до НАТО, який 9 лютого був ратифікований Державними Зборами Словенії. Цим самим завершився процес ратифікації Любляною цього документу, що відкриває шлях до повноправного членства Хорватії в Північноатлантичному Альянсі.


Президент Словенії Даніло Тюрк підписав відповідний закон щодо Протоколу до Вашингтонського договору з приєднання Хорватії до НАТО після того, як з'ясувалося, що позапарламентській "Партії словенського народу" вдалося зібрати до 26 березня лише 1087 з 40 тис. підписів виборців, необхідних для оголошення референдуму. Ця партія, посилаючись на територіальний спір, що триває між Словенією і Хорватією, мала намір проведенням референдуму торпедувати процес приєднання Хорватії до альянсу. З уваги на невирішений між двома країнами територіальний спір, що триває уже 18 років, наприкінці 2008 року Словенія заблокувала процес переговорів з приєднання Хорватії до Європейського Союзу.


Словенія стала останньою з 26 країн-членів НАТО, яка завершила процес ратифікації документу з приєднання Хорватії до альянсу. Хорватія, як і Албанія, набуде повноправного членства в альянсі на ювілейному саміті, який проходитиме 3-4 квітня у французькому місті Страсбург та німецькому Келлі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6619. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект