НОВИНИ

03.04.2009 | Ювілейний саміт НАТО розгляне найважливіші питання діяльності Альянсу
Джерело - УКРІНФОРМ

Саміт НАТО, який розпочнеться сьогодні на території Німеччини та продовжить свою роботу у суботу на території Франції, розгляне найважливіші питання життєдіяльності Альянсу. Цього року організація відзначає свій 60-річний ювілей. Крім того, вперше зустріч на найвищому рівні відбудеться у складі 28 членів, оскільки вчора Хорватія і Албанія формально набули членства в Північноатлантичному Альянсі.


 







У рамках саміту вже сьогодні ввечері у Страсбурзі пройде молодіжний форум "НАТО-2020", що збере понад 300 студентів та молодих політиків із 50 країн. Перед ними виступатимуть впливові європейські політичні діячі, депутати Європейського парламенту та представники урядових організацій. Програмою передбачена також промова й спілкування з учасниками форуму Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера. Захід буде у повному обсязі висвітлюватися на офіційному веб-сайті Альянсу.


Сам саміт НАТО розпочнеться 3 квітня з робочого ланчу у німецькому місті Баден-Баден керівників глав держав та урядів країн Альянсу. Впродовж цієї зустрічі заплановано обговорення двох головних тем. Перша стосується майбутнього Альянсу та його спроможності реагувати на сучасні виклики в сфері безпеки. Керівники країн НАТО розглянуть текст декларації "Альянс і безпека", підготовленої членами Північноатлантичної ради на виконання доручення попереднього Бухарестського саміту. У документі підтверджуються фундаментальні принципи побудови НАТО, зокрема щодо колективної безпеки, міститься бачення розвитку партнерства НАТО з третіми країнами, організаціями, йдеться про характер майбутніх місій Альянсу. Ця декларація має також надати "зелене світло" для перегляду Стратегічної концепції НАТО, що затверджуватиметься на наступній зустрічі між союзниками по НАТО на вищому рівні. Дискусія навколо концепції торкатиметься всього спектру діяльності Альянсу у ХХІ столітті.


Інша тема першого дня саміту - відносини між НАТО і Росією. Після рішення міністрів закордонних справ Альянсу від грудня минулого та березня поточного року щодо поновлення політичних контактів з РФ на зустрічі глав держав та урядів країн НАТО йтиметься про практичні кроки, які необхідно зробити у цьому напрямі. Розглядатимуться шляхи співробітництва з Москвою, у тому числі ефективність використання формату Ради НАТО - Росія для обговорення відмінностей у позиціях з важливих міжнародних питань між союзниками по Альянсу і РФ. Серед питань, які становлять взаємний інтерес як для НАТО, так і для Росії - врегулювання в Афганістані, боротьба з тероризмом, можлива взаємна участь у боротьбі проти міжнародного піратства. При цьому, як очікується, союзники по НАТО підтвердять принципову незгоду з тим, що відбулося у Грузії. Зокрема, це стосується військової операції у серпні минулого року, несприйняття визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії, а також планів Російської Федерації розмістити на цих територіях власну військову інфраструктуру проти волі грузинської влади.


Паралельно із зустріччю глав держав та урядів у Баден-Бадені відбудуться ще два робочі ланчі на рівні міністрів закордонних справ та на рівні міністрів оборони країн НАТО, у ході яких передбачено обговорення питань підготовки нової стратегічної концепції НАТО, трансформації Альянсу та реформування його військових спроможностей.


4 квітня саміт продовжить свою роботу на території Франції у місті Страсбург. Дискусія буде цілком присвячена обговоренню поточних операцій НАТО, зокрема, в Афганістані.


За результатами саміту його учасники, як очікується, затвердять три головних документи - декларацію з безпеки, яка вже згадувалася, резолюцію по Афганістану та загальне комюніке.


Українські журналісти матимуть змогу подивитися трансляцію підсумкової прес-конференції генерального секретаря Альянсу Яапа де Хооп Схеффера у суботу, 4 квітня у Всеукраїнському прес-центрі при Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. На заході в Києві буде присутній директор Центру документації та інформації НАТО Мішель Дюре.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект