НОВИНИ

06.04.2009 | НАТО надсилає додаткові війська до Афганістану
За матеріалами - Української служби ВВС

Лідери 28-ми країн НАТО на своєму ювілейному саміті на франко-німецькому кордоні з нагоди 60-річчя Альянсу узгодили нову стратегію боротьби з Талебаном та Аль-Кайдою в Афганістані.                                              











лідери НАТО

Лідери НАТО заявили, що надішлють до Афганістану додаткових 5 тисяч вояків, посилять безпеку на час президентських виборів у серпні і забезпечать кошти для навчання афганської армії та поліції.


Президент Обама наголосив на єдності й міцності НАТО і сказав, що повстанці не зможуть його знесилити.


Британський прем’єр-міністр Ґордон Браун сказав, що багато країн пообіцяли збільшити підтримку НАТО в Афганістані.


За повідомленнями, Німеччина, Іспанія і Португалія пообіцяли надіслати додаткові війська до Афганістану на час президентської виборчої кампанії у серпні.


Раніше Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала конфлікт в Афганістані випробуванням для НАТО. Вона сказала, що Афганістан потребує допомоги у тому, аби взяти на себе відповідальність за власну безпеку і домогтися, аби у майбутньому з його теренів не походила загроза тероризму.


Президент Франції Ніколя Саркозі сказав, що НАТО не може дозволити собі програшу, тому що на карту в Афганістані поставлена свобода світу.


Названо ім'я нового Генсека НАТО










 Андерс Фог Расмуссен
Проти Расмуссена заперечувала Туреччина


Наступним Генеральним Секретарем НАТО буде прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен. Пан Расмуссен, який з 2001-го року очолює в Данії право-центристську коаліцію, перебере керівництво Альянсом у Яапа Де Гооп Схеффера у серпні.


Туреччина заперечувала проти його кандидатури через те як він дав раду у суперечці з карикатурами на пророка Мохамеда.


Він захищав публікацію карикатур в Данії, посилаючись на свободу слова.


Керівник центру інформації НАТО в Україні Мішель Дюре висловив думку, що співробітництво між НАТО й Україною не зміниться після обрання нового Генерального секретаря.


Протести










поліція і демонстранти


Біля місця проведення саміту відбулися сутички між французькою поліцією та демонстрантами, які жбурляли каміння та пляшки із запалювальною сумішшю.


Було підпалено готель і прикордонний пункт.


Нові члени


Президентів Албанії й Хорватії привітали на саміті як нових членів Альянсу, яких тепер нараховується 28. Дві країни офіційно стали членами НАТО 1 квітня.


Членство для третьої балканської країни Македонії заблокувала Греція через суперечку за назву країни.


Президент Обама сказав, що сподівається, що Македонія зможе вступити до НАТО і що двері залишаються відкритими й для інших країн.


Карзай реагує на заяву Схеффера


Тим часом президент Афганістану Гамід Карзай наказав негайно переглянути суперечливий новий закон, що утискає права жінок, зокрема узаконює зґвалтування чоловіком дружини.


Водночас, пан Карзай відкинув, як він сказав, неправильне трактування закону західними журналістами. Його рішенню переглянути закон передувала заява Генерального Секретаря НАТО, який сказав, що не зможе виправдати надсилання додаткових військ до країни задля захисту прав людини, якщо ті права порушуються.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8543. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект