НОВИНИ

30.11.2004 | Захід не підтримує розколу України. Путін слухається Шредера?
Джерело - ProEUROPA

Євросоюз і НАТО виступили проти розколу України внаслідок політичної кризи.


Про це заявили керівники організацій – Верховний представник ЄС з зовнішньої політики й політики безпеки Хав”єр Солана і Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер.


"Цілісність України є істотною. Ми не вітаємо будь-які загрози цьому", - заявив Верховний представник ЄС з зовнішньої політики й політики безпеки. Керівник НАТО де Хооп Схеффер також підкреслив важливість територіальної цілісності України. На його думку, відчуття єдності в межах однієї нації має допомогти знайти вихід із ситуації.


У свою чергу Хав´єр Солана сподівається, що розв´язанню кризи може допомогти відповідь Верховного суду України на скаргу опозиції про порушення під час виборів.


Він упевнений, що опозиція та влада, які зустрічалися в п´ятницю за участю міжнародних посередників, мають і надалі вести діалог, використовуючи всі законні шляхи вирішення конфлікту.


За словами Солани, насилля треба уникати всілякими засобами. Верховний представник ЄС також підкреслив, що надзвичайно важливим є зберегти суверенітет України.


В той же час німецький уряд закликає сторони конфлікту в Україні мирно і в межах закону знайти рішення, яке відображало б волевиявлення громадян.


Про це в понеділок повідомив речник уряду ФРН Бела Анда.


У понеділок урядовий речник у Берліні заявив, що телефонна розмова Ґергарда Шредера з Володимиром Путіним позитивно вплинула на президента Росії.


Анда зазначив, що саме після цієї розмови Путін оголосив, що Росія співпрацюватиме з будь-яким демократично обраним президентом України. Крім того, голови обох держав дійшли згоди щодо необхідності мирного і законного вирішення конфлікту.


Анда також висловив незгоду з тими, хто вважає, що Захід нібито втручається у внутрішні справи України. Речник наголосив, що розв´язання кризової ситуації є виключно внутрішньою справою держави.


При цьому Захід, на думку Анди, не втручається, а долучається до дебатів.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект