НОВИНИ

07.04.2009 | Німецькі консерватори роздратовані "втручанням Обами у справи ЄС"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під час візиту до Туреччини президент США Барак Обама розсипався компліментами - навіть висловив Анкарі підтримку на шляху в ЄС. Консервативні політики у Німеччині роздратовані «втручанням в європейські справи».


Туреччина, за словами Барака Обами, відіграє важливу роль як міст між Заходом та ісламським світом. Новий господар Білого дому розраховує на цю мусульманську країну в пошуку розв’язання конфліктів в Афганістані та Іраку, а також у налагодженні діалогу з Іраном.


Виступаючи перед депутатами турецького парламенту, Обама проголосив початок нової ери у відносинах з ісламськими країнами після епохи Джорджа Буша, який таврував сучасний «ісламо-фашизм» і так і не зміг переконати мусульманський світ у тому, що його війна з тероризмом не є війною з ісламом. Хоча виступ американського президента турецькі парламентарії сприйняли більш ніж стримано, у суспільстві, як відзначають оглядачі, його сигнал про новий початок у відносинах з ісламським світом сприйняли із полегшенням.


Стратегічне значення Туреччини


 


 


Обама у парламенті Туреччини.


Жодна інша країна, в якій досі побував Барак Обама, не отримала від нього таких чисельних сигналів підкресленої поваги як Туреччина. Оглядачі пов’язують потужний, сповнений компліментів виступ президента США ключовою роллю, яку відіграє Туреччина для Сполучених Штатів як з точки зору політики, так і безпеки. Мати такого надійного союзника в ісламському світі у стратегічному розташуванні по сусідству з Іраном та Іраком – для Вашингтона це завжди мало особливе значення. Для Обами, який прагне нового іміджу США у світі, Туреччина є важливішою, ніж для будь-кого з попередників.


 


Можливо, саме тому у своїй промові в Анкарі він так старався підкреслити підтримку Туреччини, що навіть висловився за прийняття країни в Європейський союз. Тут уже Обама, який останніми днями не сходить з перших шпальт друкованих видань світу завдяки своїм сміливим ініціативам і потужним політичним сигналам, взяв на себе зайвого. Принаймні так вважають чимало європейських політиків. Особливо в Німеччині, де більшість населення виступає проти вступу Туреччини до ЄС, консервативні політики відреагували на заяву Обами роздратовано.


 


«Хай беруть Туреччину 51-им штатом»


Депутат Європарламенту від Німеччини Елмар Брок (ХДС) назвав демонстративну підтримку Туреччини на шляху до Європейського союзу втручанням у внутрішні справи спільноти. «Ми ж не говоримо про те, що до Сполучених Штатів мали би приєднатися нові члени», - сказав здивований заявою Обами євродепутат в інтерв’ю німецьким виданням.


Менш стримано висловився консервативний європарламентарій Бернд Поссельт (ХСС). «Американський президент хоче винагородити турків європейською цукеркою. При тому інтеграційні процеси всередині Європи йому байдужі. Якщо вже Обамі так хочеться чимось потішити Анкару, хай тоді запропонує їй стати 51-им штатом США», - заявив Поссельт.


 


Канцлер Анґела Меркель неодноразово наголошувала, що переговори про вступ Туреччини до ЄС ведуться «без жодних гарантій щодо їхнього результату».


 


Натомість німецькі соціал-демократи і зелені традиційно більш позитивно ставляться до приєднання Туреччини до ЄС. Зокрема, глава партії «Союз 90/Зелені» Джем Ездемір нагадав позицію своєї політичної сили: Туреччина має стати членом ЄС, коли відповідатиме усім належним критеріям.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект