НОВИНИ

15.04.2009 | Найуспішніші учасники "Східного Партнерства" мають отримати перспективу євроінтеграції - А.Веселовський
Джерело - УКРІНФОРМ

Програма "Східного Партнерства" має надати більш чітку відповідь на запитання, що саме має намір робити ЄС з тою частиною Європи, яка бажає залишатися осторонь спільного європейського проекту. Про це вчора в Брюсселі заявив Представник України при ЄС Посол Андрій Веселовський під час виступу на конференції "ЄС і "Східне партнерство": погляд сусідів на Сході". Конференція відбулася під егідою Європарламенту із залученням депутатів та дипломатичних представників країн, запрошених до участі у "Східному Партнерстві".


Андрій Веселовський нагадав, що Україна має дуже недвозначні очікування від "Східного Партнерства". Зокрема, нова ініціатива має чітко визнати європейську ідентичність східних сусідів як основу для поглиблення відносин та прискорення реформ. Ті партнери, які демонструватимуть найбільший прогрес у цій роботі, мають отримати інтеграційні перспективи у відповідності із базовою угодою ЄС, вважає він.


Крім того, "Східне Партнерство" повинно увібрати конкретні проекти, які мають бути важливими не тільки для країн-партнерів, але й для ЄС в цілому. Ці проекти мають охоплювати найбільш важливі напрямки співпраці ЄС із країнами на Сході, а також отримати у рамках "Східного Партнерства" відповідне фінансування. Андрій Веселовський зауважив, що Україна вітає пропозицію Єврокомісії виділити не реалізацію "Східного Партнерства" фонди у 600 млн євро на період 2009-2013 років, але всі сторони - учасники визнають, що ця сума навряд чи може вважатися достатньою для реалізації амбітних планів у рамках нової ініціативи.


Український дипломат зауважив також, що просування демократичних прав і свобод має стати вагомою складовою "Східного Партнерства", найкращим засобом для успіху такого процесу є багатосторонній діалог у рамках цієї ініціативи.


"Ми маємо надіслати послання, що участь (у "Східному Партнерстві" - авт.) може бути можливою лише на основі зобов'язань щодо демократичних цінностей, зокрема поваги до базових громадянських свобод та належного виборчого процесу. Найкращим чином досягти цього можливо шляхом політичного діалогу. Ми очікуємо, що Білорусь буде повною мірою представлена на саміті "Східного Партнерства" у травні, і маємо намір співпрацювати з Мінськом та Брюсселем у спільних проектах в рамках цієї ініціативи", - підкреслив Андрій Веселовський.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2228. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект