НОВИНИ

27.04.2009 | Європарламент підтвердив європерспективу для Балкан
За матерілами - УНІАН "Новини ЄС"

Європарламент підтвердив європейську перспективу для країн Балкан з метою стабілізації регіону.


Про це йдеться у доповіді Анни Ібрізагіч (група народних партій, Швеція), схваленій 24 квітня на засіданні Європарламенту у Страсбурзі.


“За” проголосували 305 депутатів, проти – 23, утрималися – 12.


У документі зазначається, що повне членство в ЄС країнам Балкан, що відповідають Копенгагенським критеріям не повинно затримуватися. При цьому депутати вважають, що процес вступу має базувати на чесних і чітких принципах виконання умов, а прогрес кожної країни має розглядатися окремо.


Депутати висловили переконання у тому, що ЄС мав би зробити всі необхідні зусилля для сприяння вирішенню двосторонніх проблем Балканських проблем, щоб ці проблеми не слугували підставою для блокування переговорів про вступ.


Європарламент також закликав Раду ЄС та Єврокомісію проводити діалог щодо лібералізації візового режиму з країнами Балкан. Водночас, зазначили депутати, країни Балкан повинні виконувати всі пункти “дорожніх карт” з лібералізації візового режиму.


У документі депутати також наголосили, що співробітництво з Міжнародним трибуналом для колишньої Югославії має бути обов’язковою вимогою для просування процесу вступу країн Балкан до ЄС.


Доповідь також закликає до сприяння інтеретнічного та міжкультурного діалогу в Балканських країнах, містить заклик до розширення кількості балканських студентів, які зможуть отримувати освіту в європейських вищих навчальних закладах в рамках програми Erasmus Mundus.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект