НОВИНИ

28.04.2009 | Американські експерти закликають Адміністрацію США допомогти Україні в подоланні кризових явищ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

США зацікавлені у розвитку України як "стабільної, незалежної, демократичної держави з ринковою економікою й дедалі міцнішими зв'язками з Європою та євроатлантичною спільнотою". На цьому наголосили учасники відеомосту Київ-Вашингтон, присвяченому обговоренню "Рекомендацій новій адміністрації США стосовно України", підготовлених провідними американськими спеціалістами.


Цей документ, опрацьований, зокрема, колишнім послом США в Україні Стівеном Пайфером, представником Інституту міжнародної економіки ім. Петерсена Андерсом Аслундом та спеціалістом з проблем енергетичної безпеки Брукінгс Інституту (США) Джонатаном Елкіндом, містить, головним чином, чотири основні напрями. По-перше, в ньому наголошується на необхідності розпочати двосторонній діалог для "максимального впливу на лідерів України". Йдеться, насамперед, про "месидж" Білого Дому, який "можливо буде переданий держсекретарем Хілларі Клінтон про підтримку та необхідність співпраці лідерів України один з одним". Для поглиблення україно-американських відносин експерти рекомендують адміністрації Барака Обами, зокрема, відновити роботу Двонаціональної комісії, яка діяла у 1996-2000 роках, контролювати просування погоджених двосторонніх пріоритетів та дотримання Хартії Україна-США, ухваленої в грудні минулого року.


По-друге, на переконання провідних американських експертів, США має допомогти Україні в подоланні наслідків фінансової та економічної кризи. "Уряд США повинен працювати з такими партнерами, як ЄС, МВФ, Світовий банк" для того, аби сприяти виділенню додаткового фінансування Україні в 5 млрд доларів вже нинішнього року, наголошується в документі. Крім того, Вашингтон "повинен вимагати від України повернутися до надзвичайно важливих економічних реформ", а також "розглянути питання про зменшення торгівельних бар'єрів для українських товарів".


Третім напрямком, на якому офіційний Вашингтон, на думку фахівців, має зосередити свої зусилля, має стати комплекс заходів для зміцнення енергетичної безпеки України. Як зазначив під час прямого включення зі США Джонатан Елкінд, йдеться про вимушену необхідність підвищення вартості енергоспоживання для населення України, зменшення інтенсивності енерговитрат, розробку та реалізацію необхідних реформ у цій сфері і, врешті-решт, посилення прозорості операцій компанії "Нафтогаз України".


Четверта рекомендація американських фахівців Адміністрації США полягає в "допомозі Україні поглибити відносини з ЄС та НАТО, водночас уникаючи кризи з РФ". "Вашингтон повинен бути відвертим із Києвом, на яку підтримку Україна може сподіватися в протистоянні з РФ, і водночас застерегти Москву, що зусилля росіян дестабілізувати Україну нестимуть ризик для відносин Росії із Заходом", - наголошується в рекомендаціях.


Зміст документа, підготовленого американськими експертами, викликав загалом позитивну реакцію української аудиторії відеомосту Київ-Вашингтон. Зокрема, голова Комітету ВР з питань євроінтеграції Борис Тарасюк наголосив: "Ця доповідь очевидно матиме практичну потребу не лише в Адміністрації США, вона буде витребувана і в експертному середовищі України, і серед представників практичної дипломатії".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7752. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект