НОВИНИ

28.04.2009 | ЄС може послати до Києва місію через українську політичну кризу
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Події в Україні «непокоять», тому Євросоюз має спробувати надіслати таку місію, щоб «допомогти знайти національний консенсус, необхідний, щоб подолати кризу в Україні», заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.



Як сказав він журналістам у понеділок після засідання голів зовнішньополітичних відомств країн-членів Європейського Союзу в Люксембургу, в ЄС існує «широкий консенсус» щодо такого кроку, який запропонували Німеччина й Польща.


Як мовиться в листі, якого подали міністрам Франк-Вальтер Штайнмаєр і його польський колега Радек Сікорський, «настав час з’ясувати, як ми можемо найкраще допомогти цій країні в подоланні нинішніх труднощів».


За словами німецького міністра, координатор зовнішньої політики ЄС Хав’єр Солана тепер контактуватиме з Києвом, щоб домовитися про таку місію й її склад.


Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у свою чергу сказав, що ЄС глибоко занепокоєний невпинною ворожнечею між Президентом і Прем’єр-міністром в Україні, яка заблокувала намагання Києва запровадити реформи, що їх вимагає МВФ як умову надання значної позики.


«Існують усі підстави непокоїтися – в них дуже тяжка економічна криза. А до цього додаються й політичні розбіжності», – сказав Карл Більдт.


«Східне партнерство» має допомогти Україні й іншим


Польща і Швеція, яка перебере головування в Євросоюзі з середини до кінця цього року, належать до країн ЄС, що найприхильніше ставляться до України.


Саме вони запропонували нову програму Євросоюзу «Східне партнерство», орієнтовану на Україну, а також Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію й Азербайджан.


Натомість Німеччина є серед тих членів ЄС, що ставляться до України найхолодніше.


Нову програму офіційно започаткують на спеціальному саміті ЄС і згаданих шести країн-партнерів на рівні голів держав або міністрів закордонних справ 7 травня у столиці Чехії, яка головує в ЄС, Празі.


ЄС не думає про «зони впливу» – на відміну від Росії


Раніше в понеділок керівники дипломатичних відомств країн Євросоюзу на своїй зустрічі в Люксембургу відкинули твердження голови МЗС Росії Сергія Лаврова, який минулого місяця заявляв, що «Східне партнерство» має на меті встановити на території колишнього Радянського Союзу «зону впливу» ЄС.


Лавров «сам розуміє, що це безглуздя», сказав міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ.


Хав’єр Солана назвав звинувачення російського міністра «неправдою».


А Карл Більдт вважає, що слова чільного дипломата Росії, який відразу починає вести мову про «сфери впливу», «говорять самі за себе».


«Східне партнерство» є «відповіддю» ЄС на «бажання, яке висловили самі ці країни, наблизитися до європейської інтеграції», наголосив шведський міністр.


У вівторок учасники понеділкової зустрічі в Люксембургу мають зустрітися там із самим Лавровим.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект