НОВИНИ

29.04.2009 | ЄС проти «податкових оаз» - загроза банківській таємниці
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Деякі країни у ЄС та за його межами довгий час користувалися перевагами банківської таємниці, і це мало кого цікавило. Нині боротьба з «податковими оазами» посилилася. Євросоюз хоче запровадити єдину податкову політику.



Єврокомісар з питань оподаткування Ласло Ковач:

 


Вже незабаром Австрії, Люксембургу та Бельгії, на думку єврокомісара з питань оподаткування Ласло Ковача, доведеться розпрощатися з привілейованим способом оподаткування. Дотепер усі вони користувалися правом банківської таємниці і, замість видачі інформації про прибутки своїх клієнтів, обходилися так званим податком на джерело доходів. Його частково та анонімно переказували до країн, громадянами яких були їхні клієнти. 


У вівторок Ковач заявив, що таке регулювання є тимчасовим і діє лише до того моменту, коли інші п’ять країн, які не входять до ЄС, а саме Андорра, Монако, Сан-Марино, Ліхтенштейн та Швейцарія, дадуть згоду на співпрацю та обмін інформацією про банківських клієнтів.


У свою чергу, Бельгія вже оголосила про намір відмовитися від банківської таємниці до 2010 року. Австрія та Люксембург також готові підтримати стандарти Організації економічного співробітництва і розвитку і надавати дані про клієнта за умови обґрунтованої підозри у приховуванні ним податків.


Швейцарія чинить опір


Натомість, дуже складними є перемовини зі Швейцарією,  яка не хоче підписувати колективної угоди з ЄС і має намір укладати домовленості з кожним окремим членом Євросоюзу. Єврокомісар Ласло Ковач переконує швейцарців у необхідності зміни податкової політики: «Єврокомісія не веде війну зі Швейцарією. Наша мета – запровадити на глобальному рівні принцип нормального регулювання у галузі оподаткування. Банківська таємниця не має сприяти захисту податкових злочинців, несплаті податків чи навіть відмиванню грошей. Наскільки мені відома позиція Швейцарії, вона розуміє дії Єврокомісії».


Оскільки йдеться, зокрема, і про авторитет окремих країн, одним із можливих засобів впливу залишається ризик потрапити до «чорного» списку ОЕСР. Щоправда, одна лише ця погроза навряд чи забезпечить повну ліквідацію «податкових оаз».


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект