НОВИНИ

07.05.2009 | ''Луценко-гейт'', або як міністр спізнився на літак
За матеріалами - Української служби ВВС

В ніч з 4 на 5 травня транзитні пасажири в аеропорту Франкфурта-на-Майні стали свідками події, яку нечасто бачать навіть ті, хто подорожує постійно.



Один зі свідків детально розповів про неї найбільшому таблоїду Німеччини – газеті «Більд». Крім іншого, газета повідомила, що перед посадкою в літак авіакомпанії «Люфтганза», що прямував до Сеула, двоє нетверезих чоловіків здійняли галас.


Як запевнив один з очевидців: «Вони влаштували справжній театр». З огляду на безпеку, капітан відмовився взяти нетверезих чоловіків на борт. Співробітникам служби охорони аеропорту Франкфурта-на-Майні – а це один з найбільших європейських аеропортів - теж довелося вислухати нецензурну лайку та брутальні обвинувачення.


Персонал викликав на підтримку поліцейських повідомляючи, що один з пасажирів поводиться неадекватно, а також стверджує, що він начебто є міністром внутрішніх справ ... України! Згодом цей факт насправді підтвердився: Юрій Луценко 4 травня вилетів з Києва через Франкфурт з планованим візитом до Сеула, де мав зустрітися з главою уряду Південної Кореї Хан Сін-су.



У поїздці, крім інших, його супроводжував 19-річний син Олександр. Можна лише здогадуватися, чим саме вони займалися під час польоту до Франкфурта-на-Майні, коли речник поліції міста Юрген Лінкер, який попросив не записувати його, однак не був проти, аби українська служба ВВС передала його заяву, сказав:


«Загалом транзитна територія не входить до сфери нашої відповідальності. У нас ще не було жодного випадку, коли б ми вимушені були діяти на цій території. Адже це формально навіть не територія Німеччини. Але, зважаючи на ситуацію, яка сталася в ніч з четвертого на п’яте травня, ми вирішили за доцільне надати допомогу. Адже поранено чотирьох поліцейських».


Про це газеті “Більд” розповідають також свідки. Коли на місце події прибула поліцейська підтримка, ситуація ще більше ускладнилася. Тим часом літак відправився до Сеула без поважних українських пасажирів на борту. На адресу правоохоронців полетіли не лише лайка та образи, а й мобільні телефони. Особливо брутально та агресивно поводився Луценко-молодший, якого з бійкою і в наручниках забрали до відділка поліції, де в нього зафіксували вміст алкоголю у крові у три проміле.



Луценко-батько не проходив тесту на алкоголь, пред'явивши дипломатичний паспорт. Саме він допоміг міністру внутрішніх справ досі уникнути гучного скандалу. Саме тому всі офіційні органи Німеччини, як і представники «Люфтґанзи» уникають будь-яких коментарів щодо цього. Автор статті у газеті «Більд» Горст Кронауер переконаний:


«Пан Луценко має дипломатичний статус. Він обіймає важливу посаду великої держави і, можливо, офіційним службам соромно говорити про те, що сталося. Вибачайте, що я ставлю, можливо, дурне запитання: “Чи це у вас в Україні нормально, коли міністр внутрішніх справ напивається і влаштовує бійку?»


Цю обставину врахував також і заступник керівника поліції землі Гессен Гюнтер Гефнер. Він прибув у поліцейський відділок аеропорту й запропонував панові Луценку, так би мовити, «зам’яти» інцидент, і навіть не складати письмового звіту про подію, щоб уникнути неприємностей удома.



Так і сталося: Міністерство внутрішніх справ України повністю спростовує інформацію про конфліктну ситуацію за участю міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, так само й те, що начебто не було наручників і бійки, а лише непорозуміння. Воно стало причиною того, що делегація була змушена летіти рейсом до Сеула вже наступного дня. Горст Кронауер з газети «Більд» пояснює:


«Якщо справа доходить до сварки, під час якої чотири поліцейські отримують поранення, то це напевно не дрібниця. Крім того, правопорушників забрали до поліцейської частини в аеропорту».


Журналіст газети «Більд» також додав, що відмова служб Німеччини офіційно коментувати справу не означає згоду німецьких правоохоронців зі спростуванням і версією подій, яку оприлюднює Міністерство внутрішніх справ України.








Луценко



 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект