НОВИНИ

11.05.2009 | Європейський форум у Берліні: кризу можна подолати тільки разом
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Берліні відбувся дванадцятий Європейський форум, який традиційно організовує німецька телерадіокомпанія WDR. Цього разу впливові політики, журналісти та експерти говорили про наслідки фінансової та економічної кризи для країн Європейського Союзу і як захистити від них громадян.


Відкрила форум керівник західнонімецької телерадіокомпанії WDR Моніка Піль. «Ми хочемо запропонувати платформу для політичних дискусій про Європу і тому запросили низку особистостей, які безпосередньо відповідають за європейську політику», – заявила вона.


Серед учасників канцлер Німеччини Ангела Меркель, польський міністр фінансів Ян Вінсент-Ростовські, президент Європейського парламенту Ганс-Герт Петтеринг.


Ренесанс держави


Голова німецького Бундестагу Норберт Ламмерт у своєму виступі закликав, попри всі проблеми, викликані актуальною кризою, штучно не драматизувати ситуацію. Він наголосив на підвищеній ролі держави в нинішніх умовах. На його думку, держава зараз переживає справжній ренесанс. «Ми вже знаємо, що ринки не можуть зберегти самі себе. Держава, на яку всі тепер сподіваються, більше не є якимось милим анахронізмом. Політика знову повернулася», – заявив Ламмерт.


Водночас канцлер Німеччини Анґела Меркель знову виступила проти подальших державних антикризових програм. «Я думаю, що ми вже необхідне зробили і нема підстав для ухвалення подальших антикризових заходів», – сказала німецький канцлер. За її словами, важливо не просто подолати кризу, а вийти з неї більш загартованим.


У межах антикризових заходів Німеччина інтенсивно інвестує в розбудову інфраструктури, освіту й науку, а також розвиток так званих «зелених технологій».


«Ні» протекціонізму


Президент Європарламенту Ганс-Герт Петтеринґ застеріг перед односторонніми діями європейських країн. «Протекціонізм – це було б найгірше, що можна собі уявити під час нинішньої кризи. Бар’єри завдадуть серйозної шкоди внутрішньому ринку», – зауважив Петтеринґ, який у своєму виступі торкнувся також питання Лісабонської угоди. Він висловив сподівання, що врешті-решт всі країни ЄС ратифікують Лісабонську угоду і Євросоюз буде реформовано.


Під час берлінського форуму знову можна було почути, що Європейський Союз терміново потребує реформ, які б підвищили його дієздатність. Експерти вважають, що тоді ЄС міг би ефективніше реагувати й на виклики на кшталт нинішньої фінансової та економічної кризи.


Безробіття – загроза демократії


Лідер німецьких соціал-демократів Франц Мюнтеферінг закликав європейські країни вжити заходів, спрямованих на подолання безробіття. За його словами, це взагалі є нині найважливішим завданням усіх урядів.


«Інакше демократія може зазнати серйозної шкоди», – застеріг Франц Мюнтеферинг. Він виступив також за посилення боротьби з податковими оазами. «Ухилення від сплати податків – це не кавалерський подвиг», – зауважив лідер німецьких соціал-демократів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект