НОВИНИ

12.05.2009 | Нарада національних керівників у галузі озброєнь працює над задоволенням вимог до сил і засобів
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Національні керівники у галузі озброєнь з 28 країн – членів НАТО зібрались на Нараду національних керівників у галузі озброєнь (CNAD), яка відбувається двічі на рік, у штаб-квартирі НАТО. Нарада національних керівників у галузі озброєнь зосередила свою увагу на задоволенні потреб у силах і засобах для операцій НАТО в Афганістані, Косові, Середземномор'ї, а також поблизу Африканського рогу.



 


Генеральний секретар Яап де Хооп Схеффер і адмірал Лучано Заппата, заступник Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з питань трансформації, розповіли керівникам у галузі озброєнь про надзвичайно важливу роль, яку вони відіграють  в оснащенні збройних сил союзників засобами протидії новим викликам. Зокрема, вони наголосили на гострій потребі у критично важливих засобах, таких як Система наземного спостереження Альянсу (AGS, які надають безпосередню підтримку військам НАТО на театрі операцій.


Головні досягнення



Керівники у галузі озброєнь обговорили шляхи виконання завдань, поставлених на саміті у Страсбурзі/Келі у сфері протиракетної оборони, в тому числі, вивчення можливого розширення завдання Програми активної ешелонованої оборони театру операцій від балістичних ракет (ALTBMD) і включення в нього територіальної протиракетної оборони.


Щодо Робочої програми захисту від тероризму (DAT PoW) країни НАТО, які очолили ряд ініціатив, продемонстрували хід виконання завдань з розробки і запровадження практичних засобів протидії терористичним нападам.


Стосовно дефіциту гелікоптерів, потрібних для операцій в Афганістані, керівники у галузі озброєнь обговорили роботу над запропонованими короткостроковими і довгостроковими варіантами розв'язання цієї проблеми, а також стан впровадження  ініціативи «Важкого транспортного гелікоптера майбутнього». Александр Вайсс, керівник Європейського оборонного агентства (EDA), розповів про співпрацю між EDA і НАТО. Пан Вайсс вважає питання гелікоптерів каталізатором співпраці і «переконаний, що воно торує шлях уперед».


Зважаючи на нещодавнє рішення продовжити операцію Альянсу «Елайд протектор» поблизу Африканського рогу, керівники у справах озброєнь негайно розглянули це питання, обговорили можливості надати країнам допомогу в забезпеченні нових сил і засобів, або пристосування існуючих сил і засобів до боротьби зі зростаючою загрозою від піратів. Вони накреслили план подальших дій у цій сфері. Керівники у галузі озброєнь також обговорили питання реформування штаб-квартири НАТО та його впливу на роботу CNAD.


Розв'язання завтрашніх завдань потребує посиленої співпраці



Пітер Флорі, помічник Генерального Секретаря з оборонних інвестицій і постійний голова CNAD, нагадав керівникам у галузі озброєнь про те, що на додаток до роботи над нагальними оперативними пріоритетами вони також повинні не забувати про майбутні потреби.


Під час конференції постійно повторювалась одна тема – країни – члени НАТО набагато ефективніше посилюють свої можливості працюючи разом, ніж окремо. Щодо «ряду критично важливих сил і засобів багатонаціональний підхід буде єдиним реалістичним і життєздатним варіантом рішення. Ось чому я залишаюсь переконаним в тому, що добре організовані міжнародні програми є ключем до вдосконалення наших можливостей, особливо за нинішніх часів економічних обмежень».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект