НОВИНИ

13.05.2009 | В Ізраїлі розчаровані виступом Папи
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Візит Бенедикта XVI-го до Зали Пам’яті меморіального комплексу "Яд-Вашем" чимало оглядачів називають найголовнішим й найбільш символічним моментом паломництва Папи до Ізраїлю. Понтифік німецького походження, який за волею долі став свідком встановлення нацистського режиму й навіть на якийсь період, не з власної волі, опинився у його лавах, прийшов до Зали Пам’яті, аби вклонитися мільйонам загиблих.


 



 


Папа (праворуч) під час розмови із головою ради

"Нехай імена цих людей ніколи не загинуть...Нехай їхні страждання ніколи не будуть поставленні під сумнів, применшенні чи забуті", - наголосив Бенедикт XVI-ий.




«Людяна, але надто нейтральна» промова




Біля Стіни плачу. Біля Стіни плачу. Під час промови, яку деякі коментатори назвали дуже «людяною та щирою» Папа наголосив, що церква завжди захищала й захищатиме переслідуваних та гноблених. Проте, для багатьох представників духовенства промова Бенедикта стала розчаруванням.


Як зазначає голова ради «Яд-Вашем», колишній верховний рабин Ізраїлю Ісраель-Меїр Лау, усупереч сподіванням, слова Папи були занадто нейтральними. Він не наважився говорити про пасивну позицію Ватикану у період Голокосту й утримався від того, щоби назвати винуватців трагедії поіменно, каже Лау. "Найбільше у промові понтифіка мені бракувало слів особистого жалю з приводу трагедії Голокосту, висловлення особистого болю. Якщо вже не вибачення, то принаймні прямого висловлення персонального співчуття", - зауважив представник меморіального комплексу. 


Схожої думки дотримується й голова «Яд-Вашем» Авнер Шалев, вказуючи на своє розчарування у зв’язку з тим, що Святіший отець обмежився дуже загальними фразами і не засудив злочини нацизму більш рішуче.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект